Po prázdninové pauze otevírá zářijový Kamelot téma dopravního hřiště, které zahajuje provoz na konci září. Kromě toho radnice informuje o dokončení komunitního centra v Mírové ulici a jeho slavnostním otevření, úpravách hrobky rodiny Hendrichovy a Švermovy, v níž odpočívají mimo jiné dva někdejší starostové města, probíhající rekonstrukci cest v lesoparku, snahách o obnovu třešňovky za zámkem, ostrém provozu Portálu občana, revitalizaci sídliště Jaselská nebo o postupné proměně náměstí, které padl za oběť vánoční smrk. 

Z kulturních a společenských akcí zve Kamelot například na sousedskou slavnost, další virtuální procházku městem, náhradní termíny představení v divadle posunutých kvůli jarní koronakrizi, na výlety Klubu českých turistů a další akce.

Ve zpravodaji se rovněž můžete dočíst o průběhu svatoanenské pouti, letních táborů, podzimních plánech MAPu nebo o benefici na podporu Honzíka Hanuše, která otevřela zrekonstruovaný areál MSK.

V části zpravodaje věnované historii se můžete seznámit s osobností Hanse Schnellara nebo o znovu objeveném erbu rodu Valdštejnů, který zdobil někdejší mnichovohradišťský cukrovar.

Zářijový Kamelot si můžete přečíst ZDE.