Město Mnichovo Hradiště se snaží být moderním městem maximálně otevřeným vůči svým občanům. Využívá proto celou řadu komunikačních kanálů, které umožňují poskytovat pravidelný informační servis pro všechny věkové skupiny – mladé lidi, střední generaci i seniory.

Cílem města jsou informovaní občané, kteří mají zájem o dění ve městě, přinášejí nové podněty a především nejsou lhostejní k místu, ve kterém žijí.

 

Internetové stránky města

Obrovský význam internetu si město uvědomuje, a proto celosvětovou síť využívá hned v několika ohledech. Přehledné a pravidelně aktualizované oficiální webové stránky považuje za samozřejmost a mnohdy jejich prostřednictvím žádá obyvatele o vyjádření názoru v anketách.

Na webu města se jen několik dní po veřejném zasedání zastupitelstva objevuje jeho videozáznam, díky kterému lze z pohodlí domova sledovat debatu zastupitelů nad klíčovými tématy. Před jednáním jsou na internetu zveřejněny také podklady pro jednání zastupitelstva, které občané dostávají k dispozici stejně jako zastupitelé, a pár dní po jednání je zveřejněn rovněž zápis se jmenovitým hlasováním zastupitelů. Den po jednání rady města jsou zveřejňována i usnesení rady města. Zveřejněn je také klikací rozpočet města a účty města, které jsou od 1. května 2015 transparentní.

 

Sociální sítě a Mobilní rozhlas / Munipolis

Od roku 2015 je Mnichovo Hradiště rovněž na Facebooku. Fotografie z akcí, nejaktuálnější informace, pozvánky, zajímavosti, a to vše ve stručné a atraktivní formě nabízí profil „Mnichovo Hradiště“. Zabrousit můžete rovněž na YouTube kanál města nebo na jeho profil na Instagramu či profesní síti LinkedIn.

V posledních letech město hojně využívá Mobilní rozhlas / Munipolis, mobilní aplikaci, která umožňuje velice rychlou a operativní komunikaci. Její výhodou je rovněž možnost zacílit konkrétní zprávy na konkrétní lokality, doporučujeme proto všem uživatelům zadat do svých profilů rovněž adresu. Dozvíte se tak například, kdy se právě vaší ulice týká plánované čištění komunikace. Z městských amplionů se rovněž čas od času rozléhá hlášení městského rozhlasu.

 

Kamelot: zpravodaj města Mnichovo Hradiště

Obsáhlé zpravodajství o městě a jeho nejbližším okolí přináší vždy v prvním týdnu nového měsíce Kamelot: zpravodaj města Mnichovo Hradiště. Dvanáctistránkové periodikum v tradičním novinovém formátu A3 je přehledným shrnutím toho nejdůležitějšího, co se v uplynulém měsíci událo, a nabízí prostor pro prezentaci místním organizacím a spolkům. V pravidelných rubrikách věnuje prostor historii města, zajímavým osobnostem nebo nadcházejícím společenským, kulturním i sportovním událostem. Atraktivní grafická podoba a množství fotografií z nového zpravodaje dělají noviny, které si s chutí přečtou i ti, kteří běžně informace hledají jinde.

 

Chcete-li oslovit zaměstnance městského úřadu, zastupitele, radní či vedení města, na těchto stránkách snadno požadovaný kontakt najdete. Napsat či zavolat můžete přímo i místostarostovi Janu Marešovi nebo starostovi Ondřeji Lochmanovi.