Ondřej Lochman (starosta)

Můžeme tedy začít s druhým zasedáním zastupitelstva města Mnichovo Hradiště, které se koná dnes 28. 4. 2021. Zahajuji tímto jednání, konstatuji, že jsme přítomni v počtu 20.

 

Omluvil se pan zastupitel Trpkoš, tam jsou nějaké osobní důvody. František Ouředník, který se tedy neomlouval.

Takže konstatuji, že nás je 21. Jsme usnášení schopní. Z dnešního zasedání se bude pořizovat audiovizuální záznam tak jako pokaždé a s ohledem na ochranu osobních údajů za účelem informování veřejnosti o průběhu zasedání. Bude zveřejněn na internetu.

Tak ověřovateli z minulého jednání dne 17. 2. byli Jan Hluchý a Miroslava Rydvalová. Chci se zeptat, zda můžete potvrdit správnost zápisu? Děkuji vám. Pořízení zápisu jmenuji, Jitku Libichovou a přistupme ke zvolení členů návrhové komise. Navrhuji Vladimíra Čermáka a Danu Lamačovou souhlasíte, kdo je pro? Je někdo proti? Zdržel se?

 

Návrhová komise tedy konstatuje, že.

Vladimír Čermák

19 pro, 2 se zdrželi. Nikdo proti.

Ondřej Lochman (starosta)

Děkuji usnesení bylo přijato. Hlasování tedy budou kolegové sčítat. Paní Dražilová a kolega Záhora. A současně doufám, že mají všichni přístup k digitálnímu systému Eraz. Přestupme tedy k ověřovatelům dnešního zápasu navrhuji Václava Haase, a Evu Hajzlerovou, souhlasíte? A kdo je pro? Kdo je proti? Zdržel se? Návrhová komise.

Vladimír Čermák

19 pro, nikdo proti, 2 se zdrželi.

Ondřej Lochman (starosta)

Děkuji další na řadě je schválení dnešního programu zastupitelstva byl vám předložen má celkově 25 bodů a ptám se, jestli má někdo něco na doplnění.

Není tomu tak, kdo je tedy pro tento program? Někdo proti? Zdržel se? Návrhová komise.

Vladimír Čermák

21 pro, nikdo proti, nikdo nezdržel.

Ondřej Lochman (starosta)

Děkuji. Tímto je program schválen. Další je správa o činnosti rady města chci se zeptat zda má někdo otázku na činnost rady města. Od posledního zastupitelstva což bylo 17. 2.

Nikdo?

Tak přistupme k usnesení, které je, že zastupitelstvo města „bere na vědomí správu o činnosti rady města za uplynulé období od 18. 2. do 28. 4.“. Kdo je pro?

Někdo proti? Zdržel se? Není tomu tak.

Vladimír Čermák

21 pro, nikdo proti, nikdo se zdržel.

Ondřej Lochman (starosta)

Děkuji, přistupme k dalšímu bodu. To je zprávu kontrolního výboru a finančního výboru, poprosím předsedy nebo zástupce, členy. Začneme tedy finančním tak kolega Břicháček?

Pavel Břicháček

Já teda mě to překvapilo, finanční výbor se sešel v pondělí počtu čtyř osob. Předseda byl omluven a rozpočtovou změnu číslo 2 se nám nepodařilo ani doporučit ani nedoporučit, takže jsme ji vzali na vědomí.

Ondřej Lochman (starosta)

Děkuji žádný jiný bod jste neprojednávali, jen rozpočtovou změnu? Tak potom se pobavíme o rozpočtové změně. Děkuji, kontrolní výbor.

Jana Šťastná

Kontrolní výbor se sešel ve dvou dnech. Kontrolovali jsme dotační tituly nad 50 000 a vše probíhalo v pořádku, subjekty měly něco málo doplnění, to přinesly včera dnes, takže za nás vše v pořádku.

Ondřej Lochman (starosta)

Děkuji, každopádně současně bych chtěl poděkovat za to, že výbor funguje byl svolán probíhá kontrola a že jsou před vámi další jednání. Máte někdo otázky na finanční, kontrolní výbor. Není tomu tak. Usnesení tohoto zastupitelstva je tedy navrženo ve formátu jako minule zastupitelstvo města „bere na vědomí správy kontrolního finančního výboru“. Kde je pro?

Děkuji. Proti? Zdržel se?

Vladimír Čermák

21 pro, nikdo proti, nikdo se nezdržel.

Ondřej Lochman (starosta)

Děkuji, přistupme tedy k dalšímu bodu čímž je darovací vypůjčí smlouvy projektů MAP. Já bych tady poprosil paní vedoucí.

paní Kolomazníková

Jedná se o to, že v rámci projektu MAPu. MAP zajišťoval pro školy v ORP nějaké didaktické pomůcky. A v podstatě je jím pořizoval na míru, tak jak ty školy potřebovaly. Ty pomůcky jim byly poskytnuty v podstatě ihned po tom nákupu s tím, že první řadě se jim nejdříve dají do to výpůjčky a potom de facto by měli být darovány. Po konzultaci s naší právničkou se vlastně udělala 1 smlouva, která obsahuje oba tyto právní kroky. A a pokud se jedná o dary, tak podle zákona o obcích do 20 000 schvaluje dary rada a nad 20 000 zastupitelstvo, takže vlastně v rámci těch osmi, devíti, 10 škol v regionu byly tyto pomůcky darovány po schválení smluv s radou a pouze 3 ze škol vlastně přesahují hodnotu toho daru nad 20 000, ale jsou to víceméně školy, tuším obě 2 naše a potom dům dětí mládeže, který funguje.

Ondřej Lochman (starosta)

Tak děkuju, máte k tomu někdo otázku?

Ondřej Lochman (starosta)

Není to otázka. Poprosím tedy pro promítnutí navrženého usnesení, které vidíte. Navrhuji tedy hlasovat o usnesení. Zastupitelstvo města „ schvaluje uzavření darovacích smluv, smluv o výpůjčce věci v zapůjčení, darovací dětský pomůcek v předložené znění“ včetně té tabulky. Celkově jde tedy částku 100 421,22 Kč. Kdo je pro?

Někdo proti? Zdržel se? Děkuji.

Vladimír Čermák

21 pro, nikdo proti, nikdo se nezdržel.

Ondřej Lochman (starosta)

Děkuji, tím jsme odhlasovali bod číslo 6, přesuneme se tedy k převodu nemovitostí, kde je před námi 8 bodů, jestli se nepletu.

Devět dokonce žádostí o prodej pozemku ČEZ Distribuce. Předávám slovo panu vedoucímu Královi a panu místostarostovi.

Pavel Král

Bod číslo 7 žádost o prodej části pozemku. Ležícího v Hluboké ulici je to pozemek, který leží mezi ulicí Hlubokou ulicí s tou cestou a dopravním hřištěm. Je to jakási proluka mezi domy. A vlastníci toho jižního domu Hrdinného žádají o odkup této části pozemku. V současnosti ho využívají k uskladnění dřeva. Tam ale jeden ze záměrů možných je vedení přípojek pro objekt zázemí dopravního hřiště. Je tam teoretická možnost přístupu k dopravním hřišti i z hluboké vůdce, po nějakým schodiště například, takže z toho důvodu.

Nebyl ten pozemek je doporučován k prodeji, a to jak komisí, tak ani rada města neschválila záměr pro zveřejnění pozemku nedoporučuje zastupitelstvu prodej pozemků schválit jedná se asi 100 metrový kus celého pozemku, protože je to 1 pozemek pod jedním číslem i včetně celé ulice Hluboké.

Jestli je k tomu nějaký dotaz.

Jan Mareš (místostarosta)

Tak jako jenom doplním, že vlastně komise SMRM vyjádřila stejně doporučila neschválit prodej pozemku. Takže já tomu otevírám rozpravu jestli jsou nějaké dotazy.

Pavel Král

Řešíme s nimi pronájem, protože to používá na černo, takže s nimi bavíme.

Jan Mareš (místostarosta)

Tam bylo doporučení neprodávat a řešit to nájmem.

Jan Mareš (místostarosta)

Tak není žádný další dotaz nechal bych hlasovat usnesení. Zastupitelstva města „neschvaluje podle části pozemku p. č. 23/52 o výměře cirka 100 m² ostatní plocha. Ostatní komunikace v KÚ Mnichovo Hradiště dle zákresu paní SH, panu PK trvale bytem Hluboká 199.“. Kdo je pro? Proti? Zdržel se?

Vladimír Čermák

21 pro, nikdo, proti nikdo se nezdržel.

Jan Mareš (místostarosta)

Usnesení bylo přijato, přestupme k dalším bodu.

Pavel Král

Bod číslo 8. Tady bych chtěl upozornit, že se o žádost, která, jejíž vlastně podobná forma i v bodu číslo 9, je tam stejný žadatel. Žádost o prodej obdobných pozemků v jedné lokalitě, takže pro ten komentář je pro oba body stejný. Jedná se o žádost o prodej pozemků v lokalitě ve Veselé jižně od bývalého kravína kde má město několik málo pozemků v rámci celé té lokality určené k zástavbě bytovým bytovými domy nebo objekty k bydlení, ale tam předpokládáme přípravu nějaké zastavovací studie. Uspořádání toho celého území, takže teď není doporučeno, tedy tam pozemky prodávat. Komise nedoporučila prodej pozemků. Rada města neschválila zveřejnění záměru a nedoporučuje prodej pozemků stejně, tak to je i následující žádosti, která přijde posléze.

Jan Mareš (místostarosta)

Tak tam vlastně současně překládán území plánuje vlastně pozemky k zastavení výstavbou vesnického typu. Je tam zapsaná studie, takže se musí víceméně se to musí rozparcelovat, aby to bylo možné prodávat za slušnou cenu. Proto vlastně ani komise ani rada nedoporučuje doporučit ke schválení prodeje tady těch pozemků, tak těch následujících.

Ondřej Lochman (starosta)

Doplnění, jak je tady níže kravín tak tam jednám s majitelem společnosti Samy servis, která vlastní ten kravín a snažíme se najít nějakou dohodu o tom, aby společnost vstoupila do té studie, která bude vyžadovaná v tom územním plánu, protože majitel vlastně má tu ten samotný dům plus pozemky na pravé části na té levé máme i pod domem, my teď jsme tam zabezpečili nějaké šachty, protože to tam bylo nebezpečné, je to vlastně jak se říká, moderně brownfield prostě rozpadlý kravín a snažíme se hledat nějakou cestu k tomu, aby tam vznikla zapsaná studia nebo studie, která by jednoznačně, řekla, jak to na tom území má fungovat, byli jsme tam s panem architektem Světlíkem se podívat také na místě, takže postupně se snažíme rozhýbat, aby jsme směřovaly k tomu, aby tady byl nějaký směr.

Jan Mareš (místostarosta)

Nechal bych hlasovat o usnesení. Zastupitelstvo města „neschvaluje prodej pozemku p. č. 124/2 o výměře 3 840 m² orná půda. V katastrálním území Veselá u Mnichova Hradiště panu LN trvale bytem.“ Vidíte ve svých podkladech. Takže, kdo je pro? Kdo je proti? Zdržel se?

Vladimír Čermák

21 pro, nikdo proti, nikdo se nezdržel.

Jan Mareš (místostarosta)

Usnesení bylo přijato. Můžeme k dalšímu bodu přistoupit.

Pavel Král

Bod číslo 9, pokud nebyl dotaz k předešlému bodu předpokládám, že asi nebude ani k tomuto. To je v podstatě ten vedlejší pozemek.

Jan Mareš (místostarosta)

Takže je to to samé bledě modrém. Otevírám rozpravu, jestli jsou nějaké dotazy?

Není-li tomu tak, nechávám hlasovat o usnesení, které zní zastupitelstvo města „neschvaluje prodej pozemku p. č. 124/3 o výměře 1 832 m². Zahrada V KÚ Veselá u Mnichova Hradiště panu LM bytem“. Jak máte ve svých podkladech.

Kdo je pro, kdo je proti? Zdržel se?

Vladimír Čermák

21 pro, nikdo proti, nikdo se nedržel.

Jan Mareš (místostarosta)

Usnesení bylo přijato.

Pavel Král

Bod číslo 10 žádost o prodej pozemků na Návsi v místní částí Hradec v katastrálním území Podolí. Jedná se o vypořádání přeplocení a zarovnání hrany pozemků. Výměry jsou 8 a 14 m, takže se jedná o nějaké začištění tvaru pozemků a srovnání se stávajícím plotem.

Tam za nás to jsme nenašli nějaký konflikt, který by v něčem vadil. Komise doporučila prodej. A rada stejně tak schválila vedení záměrů a doporučuje prodej pozemků. Dle návrhu usnesení. Cena tam je stanoveno 500 Kč za metr čtverečný.

Jan Mareš (místostarosta)

Tak já bych doplnil, že my jsme souhlasili s tímto návrhem ceny. Stejně tak rada města. Jedná se vlastně o vyrovnání zaplocených pozemků. Tak jak má být v katastru, takže zahajuji rozpravu, má někdo nějaké dotazy, připomínky.

Nechávám hlasovat o textu usnesení. Zastupitelstvo města „schvaluje prodej části pozemku p. č. 748/1 o výměře cca 22 m² ostatní plocha, ostatní komunikace. V KÚ Podolí Mnichovo Hradiště dle zákresu manželům AVD, trvale bytem podle vašich podkladů za cenu 500 Kč za metr čtverečný.“

Kdo je pro? Kdo je proti? Zdržel se?

Vladimír Čermák

21 pro, nikdo proti, nikdo se nezdržel.

Jan Mareš (místostarosta)

Takže usnesení bylo přijato, můžeme k dalšímu bodu přistoupit.

Pavel Král

Bod číslo 11 žádost o prodej části pozemků v katastrálním území Dneboh se jedná o 2 pozemky. Okolo pozemků žadatelů. Osadní výbor souhlasil s tou žádostí o prodej pozemků. V komisi to bylo projednáváno a byla tam diskuze o ceně, žadatel navrhl 350-500 Kč za metr čtverečný. Následně bylo rozhodnuto v radě města, že se tomu vypracuje znalecký posudek, který tu cenu potvrdí nebo prostě, podle kterého by jsme se potom zachovali. Ten posudek ale vyšel níž než žadateli navrhovaná částka, takže nakonec podruhé v radě prošlo s tím, že doporučuje rada města zastupitelstvu prodej těchto pozemků, a to za tu nejvyšší nabízenou částku žadateli 500 Kč za metr.

Jan Mareš (místostarosta)

Rada usnesla, že doporučí zastupitelstvu prodej za 500 Kč za metr čtverečný, tady to vlastně i předtím následovalo jednání komise, která rovněž doporučila tady za tu cenu.

Tady ten ten postup byl trošku složitější, jestli má někdo dotaz k tomu nějaký tak, paní Šťastná.

Jana Šťastná

Tam někdo žádá o ten úplně stejný pozemek?

Jan Mareš (místostarosta)

Není to úplně stejný pozemek. Je to pozemek asi část toho parcelního čísla je stejný. To je vlastně je to část cesty, ale to je na jiná část cesty.

Jana Šťastná

Jak to, jako kdyby teda v katastru pozná, když jako je to jedno číslo.

Jan Mareš (místostarosta)

Tam je to graficky zanesený. Tady to je ta úzká část cesty a tam to vlastně, co bude následovat za chvilku, tak to bude ta širší část cesty.

Jana Šťastná

Mě Zmátlo, že obojí 90 m². To je náhoda?

Jan Mareš (místostarosta)

Asi náhoda.

Jedná se opravdu o jiné části toho samého pozemku.

Jiří Plíhal

Já se chci jen zeptat, vlastně prodáváme cestu nebude do budoucna založeno na nějaký problém?

Jan Mareš (místostarosta)

Tady ta část cesty už je nefunkční. Je to je to velice úzká cesta, takže tady to problém být neměl, co se týče toho dalšího bodu. Tam už to možný problém může být třeba.

Pavel Král

Jestli můžu doplnit, tak, když se podíváte, tak vlevo ta cesta pokračuje, a ta už je soukromá, takže je to cesta od někam do nikam. Vlastně nemá žádný praktický význam, protože vzor přilehl k jednomu pozemků zespoda k druhému, ale ty mají své přístupy.

Ale ani ta předešla část neměla, kam pokračovat. Ta nenavazoval na žádný veřejný pozemek náš, takže i proto kdysi asi prodala předpokládám.

Jan Mareš (místostarosta)

Další dotazy?

Pokud tomu tak není, tak bych nechal hlasovat o usnesení.

Zastupitelstvo města „schvaluje podle části pozemků p. č. 503/2 o výměře 267 m² zahrada. Na části pozemku pracovní číslo 883/1 o výměře 90 m² ostatní plocha, ostatní komunikace v KÚ Dneboh dle zákresu manželům LH a JH za cenu 500 Kč za metr čtverečný.“

Kdo je pro? Kdo je proti? Zdržel se.

Vladimír Čermák

20 pro, 1 se zdržel a nikdo proti

Jan Mareš (místostarosta)

Děkuji usnesení bylo přijato.

Pavel Král

Bod číslo 12. Jedná se opět o žádost o prodej části pozemků. Již zmíněného dalšího úseku pozemku cesty, situace trošičku rozdílná, protože tento pozemek směrem na jih navazuje na obecní pozemek na městský pozemek. To je takový ten sad. A vyznačený pozemek je cesta tzn. my vlastně pro vlastníky pozemků, který označeny červenými proužky. Ten příjezd garantován tím, že to je obecní cesta, respektive je to pozemek určený jako cesta a nelze tak upravit. Není to užívané jako cesta, takže zde naopak komise, přestože osadní výbor souhlasí, komise nedoporučuje prodej pozemku, protože to postrádá smyslu kupovat pozemek z důvodu zajištění přístupu, když ten garantován. Jednoznačně tím, že to vlastnictví veřejné a je to pozemkově katastrálně určené jako cesta.

Rada města následně neschválila zveřejnění záměru a nedoporučuje prodej pozemků. Pro ty účastníky nebo ty vlastníky, říkám nic se nemění mají tam garantovaný přístup. O žádná práva nejsou ochuzeni nebo nějak jejich práva ohrožena.

Jan Mareš (místostarosta)

A já už vidím, že tady máme chybu v usnesení. Tu budeme potom muset napravit. Je to je to přesně jak řekla, paní zastupitelka Šťastná. Nemá být v usnesení 90 m², nýbrž jak je v důvodové zprávě 170 m². Já teda otvírám rozpravu k tomuto bodu, má-li někdo nějaké dotazy.

Je to zarostlá cesta výrazně, ale v rámci jakoby návrhu územního plánu je tam jakoby přístupová cesta na pozemky. Já si myslím, že město by úplně přístupové cesty prostě prodávat nemělo. To prostě to pak stejný důvod, kdyby to nakoupili, udělali tam tu cestu, tak pak budou chtít zase věnovat do správy asi předpokládám městu do budoucna, takže to se mi zdá jako zbytečné.

Jestli stačí moje odpověď?

Jana Šťastná

Mě právě zmátlo parcelní číslo, že to mělo naprosto stejnou výměru, jako kdyby jednomu to chceme a druhému ne. Podle těch obrázků bylo jasný, že se jedná o úplně něco jiného, ale ty metry čtverečný mi prostě nesedí.

Jan Mareš (místostarosta)

Byli špatně, skutečně ano, jedná se o stejnou parcelu.

Takže pokud žádný jiný dotaz, tak bych nechal hlasovat. Zastupitelstvo města „neschvaluje prodej části pozemku parcelní číslo 880/1 o výměře cca 170 m² ostatní plocha ostatní komunikace v KÚ Dneboh dle zákresu manželů L a MP. Trvale bytem ve vašich předloh“. Kdo je pro?

Kdo je proti? Zdržel se?

Vladimír Čermák

18 pro, nikdo proti, 3 zdrželi.

Jan Mareš (místostarosta)

Usnesení bylo přijato děkuji, takže přestupme k dalšímu bodu.

Pavel Král

Bod číslo 13.

Je to darovací smlouva společnosti Stavokombinát Invest s.r.o.

Ondřej Lochman (starosta)

Jedná se o

Část ulice K Ořechu jestli si to tam dokážete vybavit ulici K Ořechu. Za první řadovkou vlevo je odbočka ten krátký úsek ulice a je to dvojí dům. A jedná se o ten krátký úsek ulice, na což bylo už dříve schválená smlouva. Nicméně došlo k přečíslování pozemků a to je vlastně důvod proč se osvojuje nová smlouva. Nejedná se jenom pozemky, jedná se i o stavbu komunikace, veřejné osvětlení, vodovodů a splaškové kanalizace. Vodovod a splašková kanalizace následně budou předány s dalším majetkem, který postupně nabýval tímto způsobem do majetku společnosti VAK za úpisy akcií a ostatní věci převezmeme do svého majetku do své správy. Tak jak bylo dojednáno v původní smlouvě. Nyní se tedy pouze ty čísla pozemku.

Jan Mareš (místostarosta)

Já zahájím rozpravu.

Za mě vlastně, jak komise sama tak i rada města doporučila. Jedná se víceméně o formální záležitost.

Takže, jestli jsou nějaké dotazy. Pokud tomu tak není, tak nechám hlasovat o textu usnesení. Zastupitelstva města „schvaluje uzavření smlouvy darovací na bezúplatný převod pozemku p. č. 1992/184 o výměře 91 m² ostatní plocha, ostatní komunikace a p. č. 1992/340 o výměře 338 m² ostatní plocha, ostatní komunikace v KÚ města Mnichovo Hradiště a veřejné infrastruktury na předmětných pozemcích od společnosti Stavokombinát Invest s. r. o. IČ: 482 96 645 se sídlem Vesecká 97/12 Liberec 6 Rochlice do majetku města Mnichovo Hradiště.

Kdo je pro? Kdo je proti? Zdržel se?

Vladimír Čermák

21 pro, nikdo se nezdržel. Nikdo není proti.

Jan Mareš (místostarosta)

Usnesení přijato.

Pavel Král

Bod číslo 14. Žádost o prodej části pozemků v katastrálním území Mnichovo Hradiště. Je to žádost, která už má určitou historii. Jde o pozemek před mostem na Vostrov. Pod Hněvousicemi. Žadatelé žádají z důvodu možnosti vystavění zpevněného povrchu příjezdu k svým nemovitostem.

Žádost byla projednána v komisi města, která nedoporučila prodej pozemků. Rada města neschválila zveřejnění záměru a nedoporučila prodej pozemků.

Ten pozemek je před plotem mají to mezi cestou a plotem. A už dlouhodobě byly nějaké žádosti, které vždycky byly tedy neschváleny tyto žádosti. Je to jediný jako pozemek v té lokalitě, který vlastně město tam má je to potenciální přístup k vodě pro hasiče, kdyby měli zásah větších v této lokalitě a případně pro další potřeby, protože jinak vlastně nemáme v té lokalitě vlastní pozemek. Navrhují cenu 120 Kč metr čtverečný.

Jan Mareš (místostarosta)

Tak bych to zahájil rozpravu. Ještě k tomu, že jsme to měli párkrát v řadě. Ptal jsem se i velitele hasičů, jestli by v nějakým případě bylo toto využitelné jako místo pro čerpání hasičské vody pro nějakou tu těžší techniku to by asi nebylo využitelné, nýbrž můžeme to využít při zkouškách čerpadel prostě je docela slušně volná hladina vody že tam mohou dotáhl savice, takže tady to je to je asi jediný možný využití z hlediska jednotky našich hasičů. A odborník tam vidí určitý strategický potenciál, tak má-li někdo nějaké dotazy.

Připomínky, pokud tomu tak není, tak nechám hlasovat o usnesení. Zastupitelstvo města „neschvaluje podle části pozemku p. č. 27, 51/3 o výměře cirka 315 m² ostatní plocha jiná plocha v KÚ města Mnichovo Hradiště panu SB trvale bytem a paní MD trvale bytem dle vašich podkladů.“ Kdo je pro?

Kdo je proti?

Zdržel se?

Vladimír Čermák

19 pro, 1 se zdržel, 1 proti.

Jan Mareš (místostarosta)

Usnesení bylo přijato, děkuji.

Pavel Král

Bod číslo 15. Žádost o prodej pozemků a budovy v KÚ Mnichova Hradiště společnost ČEZ distribuce nám doručila žádost. O prodej pozemků, včetně budovy na pozemku. V ulici ČSLA, je to objekt trafostanice, který navazuje na bývalou kotelnu pro sídliště. Vyznačeně vidíte. V principu tyto žádosti průběžně chodí, vyřizují se kladným vyřízením logicky je to jejich zařízení. Mělo by to být jejich vlastnictví. V tomto případě zde, ale je v přípravě jednání o záměrech soukromého investora, konkrétně tu společnost, tuším, dceřiná společnost Kontem o výstavbu objektů zatím to opravdu jenom nějaký první záměry, jestli pan místostarosta když tak řekne víc. V tomto případě by rozhodně v případě realizace ta trafostanice musela být jakýmkoliv způsobem umístěna prostě změněna přestavěna, zabudována do objektů nebo vymístěny na jiné místo a skutečnost, že by jsme přišli ten vlastní pozemek neměli svůj byt trochu ztížila celý ten záměr a i nám by snížila vyjednávací pozici s případným investorem. Tak to bylo desítky let, takže asi není nutné ho akutně řešit prodejem v této chvíli.

Jan Mareš (místostarosta)

Děkuji panu vedoucímu za představení tohoto bodu, ještě nebyl v komisi pro samotné, protože tam nějaká lhůta pro pro vyjádření, takže to bychom to bychom nestihli. Současně pan vedoucí zmínil, přišla za námi společnost, která vlastní kotelnu se záměrem vybudování nějakého toho bydlení se sociálním zázemím, se sociálním záměrem s nimi vlastně asi půl rok nebo třičtvrtě roku o tom jednáme, jak si vyjasňujeme své pozice a zrovna v tomto bodě si nemyslíme, že by bylo dobré prodávat části pozemků vlastně, které jsou v zájmu toho budoucího záměru tak, aby jsme si jako zase to trochu zbytečně nezhatili, takže to je asi za mě a pan starosta doplní.

Ondřej Lochman (starosta)

Dodám, že jsme my jsme s tou společností, která vlastní kotelnu tak máme nějaké řešení první studii projednávala komise sociální.

Ta vlastně doporučila, nebo že ten záměr, který tam je z hlediska užití je velmi komplikovaný. Architekt ví a hmotově výškově budou také doporučil, takže jsme to sdělili. Řekli jsme, že se nakonec přesto jako spolupráci na tom, že by zde vznikl nějaký jiný objekt občanské vybavenosti nebo bytový. Společnost to promýšlí řekli, že se nám ozvou, už je to 3 týdny zpátky. Uvidíme, jestli se vrátí s nějakým návrhem případné společné dohody jsou prodej našeho majetku nebo společné vystavení bytů, město třeba tam mělo potom nějaké byty, tak o tom jako startovací nebo služební byty v učitelské atd.

Jan Mareš (místostarosta)

Jsou k tomu bude nějaké dotazy, připomínky?

Pokud tomu tak není, tak nechám hlasovat o textu usnesení. Zastupitelstvo města „neschvaluje prodej pozemku p. č. 2085/35 o výměře 68 m². Zastavěná plocha nádvoří v KÚ Mnichovo hradiště jeho součástí stavba technické vybavenosti bez čísla popisného a evidenčního společnosti ČEZ distribuce a.s. IČ: 247 29 035 se sídlem, Děčín, Podmokly Teplická 874/8. “

Kdo je pro? Kdo je proti? Zdržel se?

Vladimír Čermák

21 pro, nikdo proti, nikdo se nezdržel.

Jan Mareš (místostarosta)

Usnesení bylo přijato, děkuji. Já předávám slovo panu starostovi.

Ondřej Lochman (starosta)

Bodem číslo 16 je změna rozpočtu, což za to požádám paní vedoucí Kolomazníkovou, aby nám dala vstupní legendu.

Jedná se o rozpočtové opatření 2021.

paní Kolomazníková

Tak jako ostatně každé zastupitelstvo budete projednávat navrhovanou změnu rozpočtu v rámci této rozpočtové změny jestli jste se dívali, tak jste zaznamenali, že v příjmech téměř žádné změny nenavrhuji pouze. Tam navrhujeme zase zařazení do příjmu kompenzační bonus, nebo nás zmírnění negativních dopadů daňových příjmů obcí. Průvodní dopis k tomu byl v prvním čtvrtletí a že se tato dotace nevypořádává, takže prostě nám posiluje rozpočet bez nějakého účelu další potom drobnější změnou je potom nadace Škoda Auto. Ve výdajích je těch změn navrhovaných více a také v podstatě v jiné hodnotové kategorii. Celkem se jedná o změny za 16 000 000 z téměř 17 000 000 Kč, a to, co se týká běžných výdajů, tak tam jsou obsaženy změny za 4 000 000 a v investicích. Tam je teda ten ten převažující zbytek 12 skoro 13 000 000 necelých.

 

Nebo zdůvodnění těch změn je uvedeno v těch krátkých poznámkách, které ke každé té změně, jak teda v těch provozních tak v těch investičních výdajích. Pokud by jsme chtěli jste chtěli nějaké podrobnější vysvětlení k jednotlivým položkám, tak to bych potom poprosila na pomoc kolegu Krále, tedy ve většině případů teda ve většině případů ne ve všech je v podstatě navrhovatelem nebo jejich odbory navrhovatelem těch změn. Tou to změnou rozpočtu, která v podstatě je schodková za více 16 000 000 Kč se původně přebytkového rozpočtu dostáváme na schodkový rozpočet celkově 15 000 000 Kč. Zatím to je nastavené, nebo to vypadá, takže pokud by ten rozpočet vlastně probíhal a teď mluvím o té příjmové časti probíhal, tak, jak máme na rozpočtováno podle predikcí vlastně ministerstva financí, jak by měl vypadat, nebo jak by se měl vyvíjet růst ekonomiky v republice, ze kterého máme vlastně těch příjmů nejvíc z daňových příjmů. Daňové příjmy tvoří v podstatě největší část našeho rozpočtu, tak pokud by se to vyvíjelo příznivě tak zatím, jak to je v plánu, tak bychom stejně měli ještě mít v závěru roku 49 000 000 Kč v současné době máme na účtech asi 70 - 80 000 000 Kč, úplně si nejsem přesně jistá. Jenom krátce sledovala jsem ty první 3 - 4 měsíce jak se při nejlepším vyvíjejí, to první čtvrtletí se vůbec vyvíjí příznivě. Celkem jako překvapilo, myslela jsem, že to bude horší. Teďka v dubnu to máme nějaký menší výkyv v jedné dani. A uvidíme nevyvozuji z toho zatím žádný závěry. Uvidíme, jak se to teda bude vyvíjet dál, to bychom si spíš potom řekli asi v tom červnu, když by to probíhalo stejně negativně dále já to teda moc nepředpokládá. Ale uvidíme, protože pro ten rozpočet pochopitelně má vliv vlastně tak, jak se bude vyvíjet epidemiologická situace a všechny tyhle vlivy, které asi úplně přesně nedokážeme odhadnout.

Ondřej Lochman (starosta)

Děkuju za vstup do této problematiky, jak už říkala paní Kolomazníková jedná se o schodkový rozpočet, který si můžeme dovolit díky tomu jsme si ušetřili v zásadě v minulých letech a získali dostatek dotací v tom poslední části té přílohy máte, že plánovaný zůstatek po této rozpočtové změně k 31. 12. 2021, je tedy 49 043 000 Kč předpokladem samozřejmě uvidíme, co další rozpočtové změny, daňové příjmy, získané dotace, a tak dále. Těmi největšími částkami se posčítají vlastně rekonstrukce budovy ČT 299 tedy klubu a po tom tam je jedna částka, která stojí za zmínku, protože to nejspíš nebude konečné číslo a tím dopravní obslužnost. Díky Covidu je významný pokles tržeb přímo v autobusech jezdí prostě mnohem méně lidí, ať postupně spolupráce s Arrivou a s krajem se vede omezovat linky tak, aby to nebylo úplně tak, že by se lidé vůbec nemohli dostat do práce. To omezení, ale prostě nastává jak u autobusů, tak drah, tak stejně, než se tohoto provede takticky ten proces toho jízdního řádu týdnech až měsících. Zjednodušeně řečeno, teď tady ten návrh 500 000 víc po propočtech, které dělá Honza Mareš a já jsem konzultoval s IDSK tedy organizací pro zajišťování veřejné dopravy Středočeského kraje, tak se výrazně obáváme, že to nebudou konečná čísla, dokud nebudou děti jezdit do školy a lidi do práce plně tak prostě ty propady budou obrovské. Na kraji Středočeském se nyní předpokládá propad za celý rok veřejné dopravy navíc než podle běžné plánu 1 100 000 000. Jenom aby jste viděli. Takový volný pád. Takže to asi ta částka, jinak je to většinově klub, budova klubu, kde tedy jsme se konečně pustili do odvlhčení, které bylo vysoutěženo. Bylo tam přidáno ještě několik věcí pro to je to rozdělené, tam máte dál, v běžných výdajích, bod číslo 6, je tam odvlhčení objektů, tam je to navýšení, potom tam jsou okna a v kapitálových výdajích vlastně předpoklad realizace střešní konstrukce. My jsme to diskutovali s Pavlem Králem vlastně výši, Pavel Král říkal o tom můžeme dát stejně, můžete dát méně, prostě nevíme, nakolik se to vysoutěží, ale to nějaká bezpečná rezerva, my vám neřekněme, jestli se to vyčerpá do 11, nebo jestli budeme na 8, to vám prostě nedokážu dneska říct. Tak jako my jsme letos nedokázali říct v listopadu. Takže tolik vstup a otevírám diskuzi.

Václav Haas

Děkuju za slovo. Já jsem se zapomněl zeptat na finanční výboru na jednu otázku, a to právě ohledně klubu, jaké jsou předpokládaný celkový výdaje a na rekonstrukci, ať už střešní střechy, potom fasády v roce 2020, které nás informoval pan Král, vnitřního vybavení, změny větší dispozice a tak dále, jestli je nějaké celkové číslo bez ohledu na to, jestli se něco pro píše do běžných výdajů nebo kapitálových, to je jeden dotaz a potom jenom krátký komentář mě trochu překvapily, ty položky 2 a 3 v kapitálových výdajích. Já jsem měl za to, že nejprve bude schválena koncepce, následně se spustí projekční práce podle nějakého toho scénáře, tady jsem pochopil, že to tak úplně není, ale že není taky jisté, že se tyhle ty peníze začnou ihned čerpat na ty projekční práce a po tom jedna záležitost, kterou jsme nějakým způsobem finančním výboru diskutovali, a to je ta skutečnost, že v zásadě po třetině toho rozpočtového období se ty kapitálové výdaje zmínili o pětinu 20 % já si nemyslím, že to je šťastné. Chápu, že to je hodně spojený s jednou jednou investiční akcí, ale přesto jsem si život dobrý, aby tyhle ty výkyvy jako systémově nenastávaly a aby se nám ta křivka těch kapitálových výdajů v tom roce, ať už předcházejícím nebo současným prostě nepohybovala v takhle výrazných výkyvech. Děkuju.

Ondřej Lochman (starosta)

Děkuju, začnu od konce to poslední. My jsme se drželi v některých věcech, jak se říká, nízko, protože jsme vlastně ten rozpočet proti minulému roku směřovali někam k 60 - 62 000 000 Kč, takže ten rok předtím jsme byli dvojnásobku, takže jsme ty kapitálové výdaje dali níž v prosinci, kdy jsme vůbec nevěděli jak bude vypadat ekonomika, takže tam jsme se drželi níže, co se týká té změny nastala tedy změna v tom se začíná konečně pustit do klubu. Současně jsme si vyčíhali jednu dotaci na ministerstvu místního rozvoje, kterou jsme podali na necelých 15 000 000 Kč. Nevíme, jestli dopadne samozřejmě, to je pokus, diskutovali jsme s finanční fondem Škoda investici do sálu. A zatím jsme to vyčíslili na tady ty částky jsou průběžné, takže to je k tomu výkyvu, proč druhá otázka možná ne úplně k tomu klubu. Ty částky celkové které diskutujeme, když tak poprosím Pavla Krále, my jsme diskutovali mezi 25-35 000 000 Kč. Za námi je to v usnesení rady přišel ještě odbor s panem vedoucím a přemluvil radu doslova, což musí přemluvit i zastupitelstvo při té finální částce na to, aby jsme do toho projektu v tom projektu nedělali jenom krov, ale udělali i stropy, což je ta původní, jedna z těch variant, které jsme si nechávali, pověřilo v roce 2018 a 17, což bylo navýšení 3 - 4 milionů, to nikdo dneska prostě nedokáže říct než do toho sáhnete. Tím potom jasné, že se do budoucna dá kdykoliv ten prostor využít, takže to bylo to jako výrazné navýšení. My jsme se drželi téměř 30 000 000. My jsme taky procházeli ty varianty z toho roku 2018. Od roku 2018 stavební inflace někde se pohybujeme mezi 7 - 12 procenty za rok, takže ještě máme stavební inflace tak jsme o 25 % skoro víš, než jsme byli v roce 2018. Takže to všechno se podepisuje do té celkové částky, takže ta nejnižší, kterou si dokážeme představit za to všechno něco kolem 25 000 000 vše odvlhčení, okna, interiéry a střecha. Ta taková nejvyšší, kde si myslíme, že to může skončit je 35 000 000 Kč. Tam ve starém domě, toto je dnešní odhad. Jenom pozor v rámci náměstí vysoutěžený bezbariérový vstup a ten je součást toho náměstí. To neumím kvantifikovat, to bychom se museli podle položkového rozpočtu. Odvlhčení dělá teďka nějakých těch 1,2 milionu střecha je předpokládaná někde k sedmi, takže jsme to my posčítali, takže to je odpověď na tu první a ta prostřední. My jsme vlastně dostali zpětnou vazbu od tebe Václave, Evy Štursové, Míli Macouna, od Pavla Ševců a několik poznámek od zastupitelů. Sednul jsem si já, místostarosta a kolegyně z rady Sosnovcová Lenka a pan architekt my se tam vlastně jakoby, nejdřív co se děje s těma připomínkami. My se dostáváme k tomu, že některé ty připomínky které tam jsou, jsou směřované spíš k tomu, že by měli sílu strategie ani ne školství, ale vzdělávání od formálního po neformální informování v Mnichově Hradišti. To kdybych měl směřovat k těm otázkám, které jste měli vy, tak je to jako, zatímco my jsme zvažovali především kapacity. Tak tam byl váš feedback velmi široký. Neříkám to špatně, že to vlastně směřuje k tomu, že by musel být vytvořen dokument, který by byl opravdu jako strategickým dokumentem vzdělávání v Mnichově Hradišti a ORP Mnichovo Hradiště, případně návazně, což vyžaduje opravdu jako zapojení mnoho lidí a poměrně velkou práci teda půlroční až roční práce. My jsme se nicméně snažíme se pustit, do toho aby jsme vám dali dobrou zpětnou vazbu na červnovém zastupitelstvu, tvoříme nějaký dokument, který by popsal všechny ty podněty. Na některých se shodneme na některých ne. Především se shoduje v tom, že je potřeba jasně definovat první stupeň druhé základní školy, případně prostě něco proměníme a mnoho dalších, takže to vám přineseme v jakémkoliv tom scénáři je vždycky zahrnuta za nás nástavba krčku, proto jsme tady alokovali peníze, a to na stavbu krčku. To je z hlediska rady i architekta doporučené a je to teda forma studie. Tzn. jako pusťme se do studie zde, aby jsme věděli, jak by se to sem dalo integrovat. My jsme ještě v projektové dokumentaci. Mimochodem o krčku se bavíme, že to jsou třídy dočasné 5 - 7 let, které by se do budoucna proměnili v třídy, ten prostor by se nad tím krčkem proměnil v prostory servisní tzn. jsou to jsou to třeba prostor pro psychologa, je to prostor pro sborovnu, prostor pro kabinety. Může zde být jedna třída, to záleží jak by se rozhodla potom ředitelka prostě všechny ty deficity, které mají v té budově by potom do budoucna, až by jsme si dokázali projít tou transformací našeho školství, tak by směřovali k tomu, že bude mít lepší zázemí pro pracující personál i pro žáky, ale nebudeme mít ten tlak na vnější prostory a na šatny, tak jako tak je to myšleno, protože potom jsme také u toho, když by se boural chvost, tak ty děti musíme dát. Varianty jsou pouze vytvořit někde nové prostory, anebo nakoupit kontejnery a dát děti prozatím do kontejneru když to zjednoduším do těch modulárních domů, anebo si vytvořit třeba čekat termín zatím dočasně, kam můžeme za 3 - 4 roky překlenout a pak se to může proměnit v ty kabinety, kde je to vlastně jednoduchá konstrukce sloupová, která se dá na třídit, tak to je to proč se tam objevilo 500 000 Kč. To je návrh na to, aby jsme nemeškali v čase, ale současně, tak proti tomu konceptu, který zde prezentoval v prosinci pan architekt, tak jsme pozdrželi mnoho dalších věcí tzn. třeba sportovní halu máme skoro v detailů popsané zadání, ale protože z mnoha těch připomínek, které tady zazněly, je potřeba ještě zásadně vstoupit do případné přístavby nahoře jak se říká, tak to jsme pozdrželi, to tedy neděláme. Stejně jako nyní neděláme nebo nepracujeme na novostavbě pavilonu Sokolská myšleno studií. Ty peníze 200 000 Kč tam jsou na zaměření toho skutečného stavu a vlastně zmapování těch pozemků tzn. víme, že chaos musíme zbourat tím pádem víme že si musíme to prostředí zmapovat zjistit, kde máme sítě, kam by se dali připojit, zaměřit se celý ten prostor, to budeme muset udělat tak či tak, no, pokud prostě tam jednou chceme cokoliv stavět, takže proto to mapujeme, teď je hlavní 200 000 Kč, nicméně jsme tady do rozhodně do června si nedokážu představit, že zadáme architektonickou soutěž. Tam tak rychle ani nebudeme, takže těch 200 000 Kč vlastně jako čistě na prověřování a přípravu, ale těch 500 000 Kč je tady nějaká stanovená částka, a to na tu Sokolovskou, ale kde budeme v červnu, myslím si že budeme třeba tak jako v prověření studia všech těch možností, tak to je k tomu vzdělávání a školství a doufám, že v červnu pro vás budeme mít ten kompletní dokument nebo aspoň dokument, který bude odpovídat na většinu vašich otázek, ať už pro jednotlivce negativně, pozitivně nebo s nějakou jinou variantou. Nicméně, aby ten dokument opravdu kompletního a celistvý, tak potom bude potřeba mnoho, mnoho vstupů od jednotlivců tzn. chceme-li třeba dokument strategie vzdělávání definovat mateřské školství, tak nejenom, že popíšeme jeho stav, ale popíšeme to tam kam se má rozvíjet, mnohdy máme třeba jako jihozápadní městě prostor pro novou školku. Co ještě musíme opravit v mírové mateřské, co se tam bude dál dít v mírové třeba další 2 roky, ale musíme udělat popis toho kurikula, toho vzdělávání, každé té organizace, a to potom budeme potřebovat od té instituce, která bude mít možnost si to vložit přes ředitele, vedení, anebo to můžu udělat nějaké participativní způsobem. To už by jsme chtěli nechat, ale na řediteli. Takže to je asi k tomu k tomu vzdělávání tzn. že by jsme výrazně, kromě toho krčku, kde jsme přesvědčení jako rada, že to je varianta, jak si vytvořit rezervu a do budoucna tu rezervu točit v servisní prostory pro lidský personál, žáky a je to smysluplné, tak u toho dalšího zatím jen mapujeme prostor.

Tak ptejte se ještě k rozpočtu.

Děkuju vám, když tak další. Tak to je rozpočtová změna, jestli teda nejsou další otázky, tak přestupme k usnesením rozpočtové změny.

paní Kolomazníková

Zastupitelstvo města „schvaluje změnu rozpočtu, rozpočtové opatření 2/2021 dle přílohy.“

Ondřej Lochman (starosta)

Děkuji, kde je pro? A proti? Zdržel se?

Vladimír Čermák

19 pro, nikdo proti, 2 se zdrželi.

Ondřej Lochman (starosta)

Pojďme k dalšímu bodu. Děkuju za schválení rozpočtové změny kolegové. Pojďme k další budu tím je bod 17 participativní rozpočet města, který dostal zajímavý název, aspoň navrhujeme tento zajímavý název "Meloun pro Hradiště". Tak, co se týká participativního rozpočtu. Participativní rozpočet jeden z mnoho variant, jak zapojit veřejnost, do podílení se na chodu samosprávy svého města. Tím, že v programu volebním to měli minimálně 2 partaje z těch čtyř tady sedících. My jsme chtěli k tomu přistoupit o rok dřív rozstřelil nám to Covid, že jsme neviděli, jak na tom budeme finančně, takže jsme minulý rok jako rada vlastně nevyčerpali tyhle peníze. Ty peníze už 2× schválilo zastupitelstvo v rozpočtu v rámci paragrafu asi by dokázal říct, Aleš Rychlý 33 90. Vím, je to mezi kulturou a komunitními záležitostmi. A my jsme vždycky alokovali něco kolem 100 - 150 000 Kč na tyhle participativní záležitosti. Po minulém roce řekla ráda odsuňme to, počkejme, jak se vyvine situace, kdy jsme viděli, že rozpočet je udržitelný zatím a současně tady byla nabídka jak drobným příspěvkem od Středočeského kraje, který dává každému městu, které chce zavést rozpočet 50 000 Kč, participativní a od nadace Škoda Auto, která nám přislíbila 345 000 Kč. Tak jsme rozeběhli celé to jednání zvažovali jsme spolupráci s několika společnostmi Behavio, Agora, Mobilní rozhlas a ještě někdo tam byl, pan kolega Šindelář to prověřoval. Nakonec jsme se rozhodli pro variantu, když už máme zavedený mobilní rozhlas, který umí ten způsob hlasování o participativní rozpočtu, že budeme používat jako nástroj mobilní rozhlas, ale jako průvodce jako odborníky na metodologii participativního rozpočtu jsme přizvali společnost Agora, která dohromady s kolegou Šindelářem a dalšími nastavuje pravidla v mnoha městech a snažila se i tady adaptovat i na Mnichovo Hradiště a současně jsme oslovili slečnu Červinkou, která spravuje sociální sítě města, aby pomohla s propagací, v tom týmu. A potom je tam ještě nastavený web, nakonec jsme se rozhodli využít místních sil, Lukáše Prokoráta, který nabídl přátelskou cenu levnější než Mobilní rozhlas o 2/3, takže takhle je vlastně vytvořený ten tým. Různě se jednalo o názvu, název tady je nakonec teda, na kterým se většina shodla je tady od pana místostarosty. Já jsem se držel víc konvenčně. Nicméně Agora z těch všech zkušeností, kde ty názvy jsou různé jako pro a ten název toho daného města a participativní rozpočet, tedy pro nebo měšec nebo zapoj se atd. tak nakonec tedy máme tento neotřelý název. Limituje nás to v tom, že kdyby zastupitelstvo chtělo dát 2 000 000 Kč, tak máme trošku problém nicméně to Agora zpochybňovala říkala, že takovýto název by naopak mohl přilákat více lidí, ať je to, jak to je, tak tam máte předložená pravidla. My jsme tady v rozpočtu máme alokované peníze na to vytvoření celého toho systému a spuštění a po dohodě s kolegy z odboru projektového nebo s IKH a dalšími, navrhla rada uvolnit na participativní rozpočet 1 000 000 Kč plus tu propagaci a to celé vytvoření první rok, což by stálo nějakých 150 000 Kč a z toho se nám vrátí tady 400 000 Kč zpátky zase do rozpočtu s nadace nadačního fondu Škoda Auto a Středočeského kraje, takže celkový náklad pro ten letošní rok by bylo nějakých 100 - 150 000 Kč a ten příští rok by se přímo na ty jednotlivé projekty uvolnil 1 000 000 Kč takový je návrh a z toho tady těch 400 000 Kč se nám vrátí, takže to město by to mělo stát 100 - 150 000 Kč na přípravě toho celého procesu, provedení tím procesem a 600 000 Kč potom do těch projektů, 400 000 Kč by jsme získali zvenčí, takže po tady těch všech nastavení se rada rozhodla předložit tento návrh. A otevírám diskuze. Václav.

Václav Haas

Já moc děkuju za zpracování a předložení toho materiálu. Já mám několik dílčích dotazů a potom jeden konkrétní návrh. Ty dílčí dotazy míří na nejdříve ty cíle 1 a 2 já jsem strašně rád, že tam vůbec nějaký jako cíle jsou formulovaný, že tam jsou stanovený v tom materiálu indikátory, jakým způsobem se bude vyhodnocovat. Chci se zeptat, jestli to vychází z nějaké empíry, ten požadavek, nebo jestli se uvažoval o tom, že budeme třeba více ambicióznější, co do nastavení těch cílů potom v té části pravidla pro posouzení realizovatelnosti návrhu bych měl dva dotazy ohledně té teze, že samotná investice zůstává majetkem města. Já si to v řadě jako v případu a řadě projektu dokážu představit někde mi, ale ta fantazie na tohle chybí, jakým způsobem se to smluvně ošetřuje a jak ty majetková práva potom město bude vykonávat, tak jestli to můžete trošku přiblížit. A po tom ta udržitelnost po dobu tří let to mě trošku překvapilo, protože bych čekal, možná je to vyšší časovou lhůtu, tak zase jestli můžete vysvětlit, proč to bylo stanoveno takhle a ten jako konkrétní návrh nebo obecnější komentář. Já si myslím, aspoň z mého pohledu ten participativní rozpočet je klíčovým nástrojem pro ten cíl tři, který je tam zmíněný, a to, že se snaží zapojit lidi, kteří za normálních okolností se na té správě věcí veřejných nepodílejí, myslím si, že to bylo úplně ten hlavní smysl celého toho nástroje celoevropsky, když některé státy nebo některá místa jako pionýrsky to zaváděli, že se snažili se zajistit nějakou společenskou inkluzi lidí, který měli slabý nebo nulový, politický vazby, podnikatelský vazby, sociální vazby a snažili se tyhle lidi vtáhnout do toho procesu. Já mám pocit, že to je strašně důležitý cíl, myslím si, že ten indikátor, který v tomhle tom případě zvolený má nějakou jako vyšší vypovídající hodnotu, a proto bych se velmi přimlouval za to, jestli je možný. Současně s tímhle tím připravit nějaký evaluační nástroj, kdy se budeme snažit identifikovat v tom procesu realizace toho participativního rozpočtu, jaké jsou třeba typy těch účastníků, jaké jsou pozitivní faktory, které je motivují k tomu se zapojit, co je naopak odrazuje, jaké jsou komunikační kanály, přes který se o tom dozvěděli, co jim umožnilo se zapojit a podobně. Ten materiál myslí na to, že bude docházet k nějakému jakoby hodnocení a následné třeba úpravy těch parametrů, ale bojím se, aby to nebylo až na konci toho procesu, že se pár zainteresovaných lidí sejde, popovídá si o těch slabých, silných stránkách, ale abychom nějak systematicky od těch lidí, když budou hlasovat, když budou podávat návrhy se snažili získat nějaké informace, které využijeme k tomu, aby jsme to systematicky hodnotili a snažili se to nastavit tak, aby to zapojení těch lidí, kteří jsou většinou na okraji a příliš se nezajímají nezapojují tak, aby bylo co největší, aby celý ten participativní rozpočet měl, co největší smysl, protože ta empirie si myslím, že ukazuje na to, že v řadě případů ten bohulibý záměr vedl k tomu, že nakonec v tom hlasování uspějí ty skupiny, který jsou schopni se jako jednoduše mobilizovat a který právě ty vazby podnikatelský, politický, sociální prostě ten kapitál v tom ne negativním slova smyslu prostě mají, tak já bych si dovolil navrhnout ještě třetí usnesení k těm předcházejícím dvěma a to takové, že zastupitelstvo města „Požaduje připravit evaluační nástroj, který bude sloužit k systematickému hodnocení participativního rozpočtu města a ke shromáždění podnětů k jeho případným budoucím úpravám.“ Zkrátka aby jsme to hodnotili už v tom procesu, aby jsme měli ty data a mohli jsme za rok si říct, tohle to jsou podněty ke zlepšení, který nám umožní tam dostat ještě více lidí, který normálně nejsme schopni oslovit.

Ondřej Lochman (starosta)

Tak kvůli tomu, aby tomu nějakou kvalitu a hloubku jsme si právě vyžádali společnost Agora, která má ty participativní rozpočty v desítkách měst České republiky. Ty na základě své zkušenosti navrhli diskuzi s Ondřejem Šindelářem a Markétou Červenkovou především tyto pravidla, které jsou na základě empirie a zkušeností této organizace. Současně u toho byl na jednom jednání minimálně místostarosta a u jednoho Pavel Král, kde se stanovovali ty kritéria toho, co je vlastně realizovatelné, jak s tím hospodařit, takže jakoby tu hloubku těch jednotných projednávání to ta Agora má velmi dobře zvládnuté. Stejně jako v tom harmonogramu je po číslo 5 vyhodnocení postup podpory participativního rozpočtu tzn. evaluaci se samozřejmě myslí. Agora je především takovým bych řekl velmi hloubavým, vede to pan Vojtěch černý, nebo i garantem toho participativního rozpočtu takovým někdy hloubavý, stále vyhodnocujícím se tělesem, které se snaží vytvořit co nejlepší kvalitu toho participativního rozpočtu. Z hlediska těch cílů, cíle tam jsou stanovené 3, jednoduše řečeno jde nám o to zapojit co nejvíce lidí do věcí veřejných, do správy města. Proto, aby jsme tu inkluzi mohli udělat co největší , tak je potřeba mít nejjednodušší a dosažitelný nástroj, tzn. proto Mobilní rozhlas, protože to používá poměrně velká část lidí, která se mobilizovala při tom krizovém stavu, a běžně by zřejmě neměla informace o tom, co se děje z radnice a i se rozhodně méně zajímala. Proto jsme zvolili tady tu variantu. A co se týká těch dalších dvou bodů, ty kritéria vycházejí touto, já jsem byl nebo aspoň jsem naslouchal, jak jste se o tom bavili ty kritéria těch 5 % obyvatel, starších 15 let, alespoň 100 hlasujících, to jsou nějaký minimální kritéria, podle zkušenosti Agory, totálně minimální kritéria, který jako si myslí, že by tam měli být, máte náš minimální benchmark mostů, které by jsme chtěli překonat. A to nakolik ty návrhy budou konstruktivní, to potom se bude vyhodnocovat v té, nebo realizovatelný, se bude vyhodnocovat v té první fázi než o tom veřejnost hlasuje tzn. když přijde nějaký návrh musí být vůbec realizovatelný, musí podle těch pravidel, takže to se bude vyhodnocovat, to bude především pan kolega Šindelář, Pavel Král a ten tým, který tam je a procesovat. Já jsem u těch dalších schůzek nebyl, nevím jestli můžu odpovědět na to, proč tam jsou 3 roky udržitelnosti, vím že se bavili o nějaké údržnosti, proč tam jsou zrovna 3, to by se musel směřovat na pana Černého nebo na Ondru Šindeláře, on tady dneska měl být, ale říkal, že doma mají nějaké rodinné záležitosti, osobní problémy v rodině, tak nemohl dorazit, aby to předložil, volal mi hodinu před zastupitelstvem, že se musí omluvit, takže pokud by byly konkrétní otázky s tím specifikovat a zaslat na Ondřeje Šindeláře. Z hlediska toho nástroje. Já vím, že se bavili o tom, jakým způsobem to budou vyhodnocovat přesně. Já jsem se taky ptal jak to bude vyhodnocený, jestli bude zpráva, což mi bylo řečeno, že ano, jaký přesný nástroj na to mají, jestli postupují podle těch dat, jestli v tom je parametr, jestli budou hodnotit parametry, kdo přišel s tím návrhem, kde ho získal. Na to jsou kritéria, na které nedokážu teďka odpovědět možná, že ten nástroj, tak mají svůj specifický, na to nedokážu odpovědět. Nevím jestli Honzo, ty jsi u toho byl.

Jan Mareš (místostarosta)

Myslím, že tam nějaký zvýhodňování projektu na základě toho, kdo ho předložil z jaký je cílový skupiny takhle to teď není, jo, vůbec jestli jsem to pochopil dobře tvoji myšlenku.

Václav Haas

Já se jenom bojím, aby na konci toho procesu, když se začne vyhodnocovat tak, aby to nebylo jenom o tom, že jsi několik lidí, kteří se na tom podíleli.

Jako promítnout tu svoji zkušenost, ale abychom měli nějaký data u těch účastnících celého toho procesu těch, co rozhodlo, co budou hlasovat o tom, co budou navrhovat, může to být jako jednoduchý pár otázek v rámci dotazníků než proklikají na to hlasování. Může to být nějaký hloubkový rozbor, nějaká focus group. Já jenom chci, aby jsme se tímhle zamysleli následně, aby ve spolupráci s Agorou, která to dělala už několikrát možná tohle je automatický, jenom se o tom úplně jako důsledně tady nepíše, tak proto bych to rád do toho usnesení zahrnul, aby spolupráce s Agorou na tohle myslelo a nedošli jsme k tomu, že na konci toho procesu se začneme bavit o tom, jak byl efektivní, aby jsme sbírali ty data už od samého začátku nebo v tom průběhu.

Jan Mareš (místostarosta)

Já si myslím, že v rámci toho sbírání sbírá vlastně těch podnětů, těch myšlenek, tam je určitě nějaký drobný dotazník bude pár základních otázek, ale tak určitě bude i získávání informací nějakých viz. setkání, ať už ve virtuálním prostoru nebo doopravdy analogově spolu to, co tam je naplánovaný, takže stoprocentně tam jsou asi dvě nebo tři setkání takový naplánovaný, kde se vysvětlí třeba těm lidem, jak to bude fungovat atd., takže to tam je všechno naplánovaný.

Ondřej Lochman (starosta)

Jinak jako já s tím usnesením nemám problém, akorát nedokážu odpovědět na to, jestli to, jak oni to vyhodnocují, je nástroj, který by tě uspokojil nebo ne, na to nedokážu natolik odpovědět. To je jediný, jinak my když jsme ještě narazili na ten participativní rozpočet, oni jsou různé varianty. V Semilech dělají participativní rozpočet způsobem investice na přání tzn. vyberou deset investic řeknou, jakou byste si přáli a lidi hlasují, tak jako minimální varianta. V Mladé Boleslavi je to velmi podobné současně posbírají nějaké nápady a v závěru v úzké skupině se o tom rozhodne, takže my jsme si zvolil, řekl bych jako tu spíš tu komplikovanou variantu participativního rozpočtu, kde opravdu je rozšířený tým, velký proces zapojení veřejnosti, takže jenom chci říct, že jsme šli nad výrazný standard a myslím si, že tou správnou cestou, že, takhle to má být, ale jinak to můžeme dodat do usnesení. Pokud další jsou proto, tak já s tím problém nemám a nicméně tím, že jenom chci upozornit na to, že určitě tam evaluační proces je a nevím, jestli ten nástroj nebo to vyhodnocení, které nakonec bude vás uspokojí. Nicméně ty data přijdou, jo, jako rozhodně evaluace v tom usnesení může být zmíněna.

Edita Řezáčová

Já bych se k tomu chtěla ještě zeptat, co se týká hlasování, tak je tam napsáno, že se můžou hlasovat pouze občané Mnichova Hradiště, jakým způsobem se to potom v případě třeba elektronický hlasování ověřuje. Ptám se, protože se mi už několikrát stalo, že z jiných měst, kde mají participativní rozpočty, přichází zprávy od známých, hlasujte pro náš projekt. Pomozte nám, vlastně ti lidé hlasují pro město, který vůbec neznají, je možný tohle to vůbec ošetřit, aby nedocházelo potom k tomu, že vlastně za nás hlasuje něčí kámoš z druhého konce republiky.

Ondřej Lochman (starosta)

Do určité míry tzn. lehce, dá se to komplikovat tak, aby to pro toho jednotlivce bylo jako, aby vlastně patřil do té komunity, proto my jsme zvolili ten Mobilní rozhlas, kde většina těch lidí je Hradišťáků má doma velkou návaznost na Hradiště. Sama Agora má verifikační proces svůj, je to na esemesku na mobil všechno se to musí potvrdit, ale jakoby nemáme tam to, že to je jako u datové schránky, když to tak řeknu, to prostě, abyste to je zase o tom, že potom nezapojíte tolik lidí, takže je to velmi směřované k tomu jsou to pravidla, které by se měli ctít, jen používáme nástroj, který je zaměřen na Hradišťáky a těch 10 místních částí, ale stoprocentně to neovlivníme tzn. musel by se do Mobilního rozhlasu přihlásit, říkat že je Hradišťák mít to v té aplikaci, bude s tím mít dost komplikací, ale nemůžu říct, že by to nešlo, kdo se bude hodně snažit, spíš bude mít omezený to, že by pak mohl hlasovat víckrát to tam rozhodně, jako je, ale myslím, že to jako zcela omezit, to by museli přes datové schránky nebo identity nebo jiné varianty. Asi není participativní rozpočet, který by jsme byli schopni zvládnout, kdyby nebyl Covid, tak Agora jinak měla takový systém, že chodí i mají i brigádníky, který vezmou tablet chodí ulicemi, mluví s lidmi, naťuká se to, ale to teď nepřichází v úvahu úplně. Různé dotyky vzájemně a tak přes plochy to by úplně nefungovalo.

Ještě někdo?

Tak není tomu tak, tudíž já se dostanu k usnesení v podstatě kolega formuloval to svém usnesení ještě tady je usnesení zastupitelstvo města.

Václav Haas

Já teda jako třetí bych navrhoval zastupitelstvo města „požaduje připravit evaluační nástroj, který bude sloužit k systematickému hodnocení participativního rozpočtu města ke shromáždění podnětu k jeho případným budoucím úpravám.“

Ondřej Lochman (starosta)

To samotné usnesení, které tady je. Zastupitelstvo města „schvaluje pravidla a postup participativního rozpočtu města Mnichovo Hradiště.“ Tak tím začnu, kdo je pro?

Někdo proti? Zdržel se?

Vladimír Čermák

21 pro, nikdo se nezdržel, nikdo proti.

Ondřej Lochman (starosta)

Další bodem je zastupitelstvo města „požaduje zařadit tedy sumu 1 000 000 Kč na realizaci vybraných návrhů občanů. Do návrhového rozpočtu pro rok 2020, což říká, že odbor to tam navrhne, zařadí ale stejně si to musíme znovu odsouhlasit potom do prosince“ Kdo je pro?

A proti? Zdržel se?

Vladimír Čermák

21 pro, nikdo proti, nikdo se nezdržel.

Ondřej Lochman (starosta)

Děkuji a další usnesení bylo navržení kolegy Vaška Haase, které zaznělo, chcete někdo, aby bylo přečteno znovu? Kdo pro toto usnesení tedy o evaluaci? Někdo proti? Zdržel se?

Vladimír Čermák

21 pro, nikdo se nezdržel, nikdo proti.

Ondřej Lochman (starosta)

Děkuji, usnesení bylo přijato bodem číslo 18 je dotační program pro nepamátky. Jedná se o program, který jsme před několika lety spustili, který má stimulovat více opravy fasád, střech, oken domů, které jsou v památkové zóně, ale nejsou památkou. My vám předkládáme vyhodnocením komise a také návrh rady města. Který, tam byla jedna oprava. Poprosím místostarostu, jestli může pomoct.

Jan Mareš (místostarosta)

Tam byla společnost, kde vlastně žádost o rekonstrukci fasád dřívějšího objektu Admirál, kde komise doporučila udělit ve snížené části dotaci my jsme nebyli úplně s tím srozuměni a zamítli jsme to v případě, že nebude doručeno nějaké konečné řešení jak má fasáda vypadat, že by měla být doopravdy blíže k nějakému historickému vzhledu, tak jsme asi ochotni usnesení potom revokovat.

Ondřej Lochman (starosta)

Tak to bylo v gesci rady, takže o tom jsme chtěli informovat. Prostě fasáda je v zásadě nová, ale pokud nemáme vlastně jasný záměr toho, jak se bude restaurovat, konzultoval to ještě místostarosta s odbornou referentkou památkové péče kolegyní Zikmundovou. My tedy předkládáme usnesení na dvě položky na dům ČP: 694 Palackého, kde ctíme návrh komise nebo navrhujeme, aby se ctil návrh komise. A u ČP 368 navrhujeme také ctít návrh komise. Otevírám diskuzi. Pokud není otázka poprosil bych o promítnutí návrhu usnesení v tomto bodu číslo 18. Tak usnesení vidíte, takže navrhuji usnesení zastupitelstvo města „schvaluje následující rozdělení dotací, viz. sloupec Schválené dotace, program pro poskytování dotací z rozpočtu města Mnichova Hradiště na nepamátkových objektů, atd. v předloženém znění.“ Kdo je pro?

Někdo proti? Zdržel se? Děkuji.

Vladimír Čermák

21 pro, nikdo se nezdržel, nikdo proti.

Ondřej Lochman (starosta)

Dalším bodem číslo 19 je program regenerace městské památkové zóny 2021. Tady se pohybujeme naopak památek v památkové zóně. Vlastně, dá se říct, že, když se podíváte na ty dva objekty, tak mi tady ctíme návrh komise je tady rozložení státní podpory a příspěvku obce proti jiným rokům to nejsou příliš velké částky, chtěl bych ale taky upozornit, že nemáme příliš mnoho už památek v obci, u kterých je možné, aby byly opraveny, nebo u kterých mají zájem jejich majitelé, aby byli opravovány. Jedná se o památku v obci, je vedle restaurace v Podzámecké, kdysi tam býval koloniál takový Bílý dům se štítem, tam zatím neprojevuje majitel zájem o opravu a účast na regeneraci. Potom zde máme památku, kterou je budova dnešní ZUŠ ta je v majetku obce, zde připravujeme projekt na odvlhčení i fasádu, zde by tedy obec mohla být tím žadatelé na příští rok možná, takže říkám, že tady na tom pracovat pak je tady fara a kostel tady teďka neevidujeme novou žádost. Fara pracovala vlastně v tom zázemí v té kolárně vedle stodoly, tam je nová střecha. A v danou chvíli nemají další peníze na přípolož z mnoha důvodů. Potom zde máme dům, kde je galanterie Kreibich vedle radnice, dá se říct, na náměstí zde probíhá dědictví, a protože dotyčný, který zemřel, byl občanem České republiky dříve Československa, zemřel v Itálii, kde byl od šedesátého osmého jestli se nepletu, no velmi dlouhou dobu, tak probíhá dědictví a do dědictví je vložený italský stát, takže to je na velmi dlouho, je zde více dědiců. Tím pádem nikdo o opravu toho domu nežádá několikrát jsme to prověřovali. Osobně jsem posílal dopisy majitelům jsem v kontaktu s jednou spolupodílnicí toho domu, bohužel to nevede k další opravě, pak zde máme dům, kde je drogerie Teta, na náměstí. Zde jsme v kontaktu s majitelem, nicméně ještě se nedostal k tomu, aby vyžádal o opravou fasády, ať už z boku nebo ze předu. A pak zde máme, když tak mě opravte. Budova na náměstí vedle drogerie Signál, tak jestli se nepletu, když tak mě opravte někdo, myslím že je to taky památka, tak tam vlastně proběhla oprava té vrchní části a majitel nemá zatím další zájem. Jsem vyjmenoval zatím snad všechny. Potom tady jsou ty dvě, o které se teďka hlásí. Se všemi jsme v kontaktu všechny nějakým způsobem přemlouváme a mají buďto ty problémy nízkého řízení nebo nemají na přílož nebo neprojevují zájem, takže máme tyto výsledky otevírám diskuzi.

A pokud není, tak navrhuji usnesení, je pan Dr. Břicháček.

Pavel Břicháček

Já bych měl dotaz a netýká se památek, ale tak nějak to teďka, vypadá to, že to náměstí bude krásný, nový. Postupně se tam i zlepší fasády, jestli jste diskutovali s architektem, výhledově jestli by nešlo něco udělat s tou jedinou hrůzu, která tam zústává a to je Coop.

No jako na náměstí, jako budova. Novém krásném náměstí, je jediná hrůza, když se tam procházím je pro mě Coop.

Ondřej Lochman (starosta)

No tak je to budova majetku města my tam máme nějaký varianty spíše využití vnitřního. Za nějaký čas bude úprava fasády, když to bude potřeba, ale nic dalšího v záměru nemáme ani demolici. Takže spíš vnitřní užití.

Jan Mareš (místostarosta)

Za pár let nám architekti řeknou, že to je úžasná funkcionalistická stavba.

Pavel Král

Já bych dodal, že architekt města už na mě tlačí, aby jsme s tím začali něco dělat.

Ondřej Lochman (starosta)

A s čím jako, s podobou?

Ondřej Lochman (starosta)

Já jsem jinak myslel podloubí, tak podloubí zatím zamrzlý stav. Naopak tam máme problém to, že uliční čára končí. Opravdu tam, kde dřív ten dům stával a vlastně, tam kde jsou ty květináče, tak zůstane stará dlažba, protože ona je na pozemku toho dotyčného. Takže tam zůstane část dlažby, která vede od toho, kde je galanterie Kreibichovi a potom obchod na výměnku kousek tam zůstane takový trojúhelník staré dlažby, ne že by to něčemu extra vadilo, ale nebude to úplně ideální. Ale není to náš pozemek. Nemůžeme tam jako výrazně stupovat, my si tam upravíme tu hranu. Samozřejmě květináče budou jiné atd. budeme se dohodovat o tom kde mají být umístěny.

Tak tím pádem jsem se dozvěděl novou informaci, že architekt města tlačí na Coop, tak to děkuju za informaci.

Tak usnesení zastupitelstvo města „schvaluje následující přidělení státní finanční podpory a příspěvku města Mnichovo Hradiště z programu regenerace městské památkové zóny Mnichovo Hradiště v roce 2021 dle předložené tabulky.“ Kdo je pro?

Proti? Zdržel se?

Vladimír Čermák

21 pro, nikdo se nezdržel, nikdo proti.

Ondřej Lochman (starosta)

Děkuji bodem číslo 20, je bod, který jsme zde probírali v prosinci. Jedná se již o výsledky výběru zpracovatele projektové dokumentace na akci lávka pro pěší a cyklisty přes dálnici D10. Snažíme se postupovat nějak systematicky, abyste dostávali informace o průběhu toho postupně, co se děje. Tady zastupitelstvo v prosinci přijalo usnesení, že máme zájem na tom, aby lávka vznikla podílet se na tom. My jsme následně využili, tak, jak jsem říkal, investiční obchodního oddělení Škoda Auto, která si to vzala na starosti. Nadační fond Škoda Auto dobře deklaroval, že je ochoten 1,5 milionu dát na tu projektovou dokumentaci, proběhlo výběrové řízení v tom popisu je napsané bylo osloveno pět architektových kanceláří. Čtyři se přihlásily podaly nabídku. Nakonec byla vybrána po dlouhé diskuzi, které byl především pan architekt města a pan architekta Škoda Auto. Za nás jsme narazili na ty schůzky, jsme se jich účastnili především Ondřej Šindelář, ten byl na všech, ale Pavel Král, já nevím, jestli místostarosta se účastnil těchto konferencí, když probíhali telekonferenčně. Výsledkem je tedy, že zde máme projektovou dokumentaci na celou tu lávku, kdy podíl na té projektové dokumentaci, včetně daně na město by bylo 923 000 Kč a těch necelých 1,5 milionu je na Škoda Auto s tím, že Škoda Auto má zasmluvněnou tu část s kanceláří architektonickou, proto první fáze jde to do té fáze, které jsou popsané v stavebním povolení. A následně by to bylo na městě. My nemůžeme v danou chvíli říct, že by jsme těch 920 000 Kč vydali letos. Nevím, jestli to bude koruna, nebo to bude 900. Záleží na tom, jak rychle. Ta projekce půjdeme, ona se taky může zadrhnout. Nejpravděpodobněji celá ta částka by byla proplacena až příští rok. Proto podobně jako u toho participativního rozpočtu žádáme zastupitelstvo zařazení do rozpočtu. Je to krok, který činíme dopředu, abyste mohli anticipovat to naše rozhodování rady nebo pořad požadavky z rady. A abyste dopředu před rozpočtem viděli, jaká částka by to mohla být. Současně jsem diskutoval s zástupcem odboru strategie na ministerstvu dopravy tento záměr, velmi ho uvítali, naopak říkali projektujte projektujte státní fond dopraví, podle infastruktury, vhodný nástroj pro financování této lávky. Současně jsme se byli na místě podívat s panem architektem a mnoha dalšími v té košilce máte popsané, což už můžeme zveřejnit, že to vyhrála kancelář Arch. Josefa Pleskota, kde spolupracovníky jsou společnost EXCON, která jen specialisty na ocelové konstrukce a Mott MacDonald, která je specialista na především betonové stavby, ale i další projekty, a tak dál. Na naší straně jsme si naopak vybrali oponenta, který je součástí toho týmu, který je ze společnosti Pontex, která na začátku vytvářela tu prověřovací studii. Tady na naší je straně mostař kromě architekta, který výrazně tlačí na udržitelnost, dobrou zprávu, jednoduché vyměňování komponentu, nízkou údržbu, cenu, a tak dál. Musím říct, že to jednání, které jsme měli venku s procházku, tak jsem z toho měl pocit, že získáváme potenciálně možná to nejlepší co v republice je z hlediska mostařiny opravdu jako nečekám, že by většina z vás znala ty jednotlivé firmy atd.. A pokud se zabýváte déle tou tématikou, procházíte si to, tak zjistíte, že na ocelené EXCON patří mezi ty top v republice naopak na beton a celkově Mott MacDonald je obrovská firma, takže i lidi, kteří tam byly to zase osobně neznám, ale chápal jsem reakce architekta města, že máme dobrou partu. Teď neříkám, že to musí být vždycky výsledek, všechno se může taky v dobré partě špatně povést, ale směřujete k tomu, že by jsme mohli mít dobrou statiku, dobrý architektonický návrh a naopak je potřeba uhlídat, aby ta stavba se zbytečně neprodražovala, pak si dokážu představit, že tahle parta dokáže taky vymyslet něco tak úžasného, že bude stát tolik, že ani Státní fond dopravní infrastruktury nás nezachrání. Současně musím říct, že jsme na druhé straně dálnice našli taky městský mobiliář nejspíš ze sedmdesátých let. Na druhé straně dálnice jsou stále lavičky, které už jsou porostlé mechem, ale stále fungují. Tam místostarosta prohlásil, stačí vyměnit prkna a ještě by to uneslo. Tak jenom říkám, že kdybyste se chtěli jít podívat někdy stojí to za to se tam projít. Tak tolik vstup a ptejte se.

Jiří Plíhal

Já jen za sebe. Těším, co pan Pleskot vymyslí, to myslím, že tam opravdu máme jako dobrý jména.

Jana Šťastná

Já si dovoluji souhlasit já z toho všeho znám jen pana Pleskota a myslím si, že to je teda trefa do černýho tak chválím.

Ondřej Lochman (starosta)

Děkujeme.

Ondřej Lochman (starosta)

Tak pokud není nikdo další, tak stejně jako vy někteří ano, radujeme se významného jména, že doufejme, že to bude i dobrá stavba. Někteří mi říkal, jenom významné jméno nestačí, je také potřeba, aby to bylo stavba dobrá a udržitelná, aby jsme dokázali na ní sehnat potom peníze. Plán je takový, že by jsme chtěli podat tu žádost příští rok v lednu nebo v únoru do dopravního fondu oprav infrastruktury dotaci, tzn. že do dvou let by se mohlo stavět, anebo taky to může být na x let dalších, než uzavřu tento bod, tak bych chtěl vás informovat také, že máme podanou na dotaci lávku přes Jizeru u Kofoly. Uvidíme, jak to dopadne, snažíme se samozřejmě mít informace o lokacích o tom, jestli je dostatečná lokace na to, aby náš projekt byl úspěšný. Nicméně to dotační řízení, do kterého není vhled, tak v danou chvíli má spíš pouze informovat o těch lokacích. Není to tak, že by ta lávka měla všechny body, to víme dopředu, to jsme si tam počítali prostě ten typ projektu nevychází, tak zcela skvěle, ale mohl by se tam vejít, velmi záleží na té alokace na to, jaké projekty dorazí. Takže držte palce, měli bychom do června snad vědět, pokud se to povede všechno vyhodnotit. Ukončuji tento body pak tedy bod číslo 20 s tím, že navrhované usnesení. Zní zastupitelstvo města „bere na vědomí výsledky výběru zpracovatelské projektové dokumentace k akci lávka pro pěší a cyklisty přes D10 a požaduje zařadit částku 923 744, 25 Kč. Do návrhu rozpočtu pro rok 2022. Kdo je pro?

Někdo proti? Zdržel se?

Vladimír Čermák

20 pro, 1 se zdržel, nikdo proti.

Ondřej Lochman (starosta)

Děkuji. Pojďme k bodu 21 schválených dotací pro poskytovatele sociálních služeb pro rok 2021.

Máte tam předložené přílohy.

Josef Záhora

Takže dobré odpoledne jako každý rok komise pro sociální věci a rodinné záležitosti dostala vlastně v rámci rozpočtu k dispozici finanční prostředky určené pro poskytovatele sociální práce, takže komise v podstatě projednala veškeré žádosti, které jsme dostali, udělali jsme nějaký návrh, jak by jsme si představovali, aby finanční prostředky byly rozděleny. Částky do 50 000 Kč opětovně přidělovala, respektive rozhodovala o jejich přidělení rada města a částky, které nebo žádosti převyšující částku 50 000 Kč jsou radou města doporučovány vám zastupitelům ke schválení. V rámci toho vlastně byla vytvořena tabulka, kde vidíte, o jaké částky byly požádány a potom vlastně, jaké částky doporučuje i rada města potom ke schválení zastupitelům. V průběhu toho v podstatě vlastně ještě došlo ke schválení té jedné rozpočtové změny, kdy vy jste schválili přesunutí částky 200 000 Kč z odboru kultury na sociální záležitosti. Tzn. že ve svý v podstatě nebo respektive odbor sociálních věcí společně s radou nebo ve shodě s radou. Vám potom dále doporučuje rozdělení těchto 200 000 Kč po částkách 100 000 Kč a 100 000 Kč Diecézní charity Litoměřice a Spokojenému domovu, protože se v podstatě domníváme, že v tom minulém nebo v tom loňském roce 2020, kdy některé služby svoji činnost omezovaly, tak tyhle služby naopak v podstatě byli v první linii. Bylo by záhodno v podstatě odměnit a tu jejich službu posílit.

Ondřej Lochman (starosta)

Tak děkuju za úvod jenom doplním, že tedy, když jsme jednali o dotacích, tak říkal pan vedoucí, tak jsme z diskuze v řadě, vyplynulo, že by bylo dobré posílit o 200 000 Kč, nebo dobré posílit jestli je možné, i kdyby to bylo symbolicky právě pro sociální péče, která byla pro seniory, protože v tom Covidu to bylo to řeknu nejkomplikovanější, nejhorší. A bavili jsme se o tom, aby jsme to udělali, tak aby jsme nenavyšovali rozpočet, proto rada města pověřila mě, abych hledal úspory v kultuře, a tedy tam, kde se peníze nevydávali a to se nám povedlo alokovat s kolegou Rychlím a kolegyní Kolomazníkovou a navrhuje tak 200 000 Kč přesunou a to tak.

Josef Záhora

100 000 Kč pro charitu Litoměřice na pečovatelskou službu a 100 000 pro Spokojený domov rovněž na pečovatelskou službu.

Ondřej Lochman (starosta)

Tedy potom v usneseních.

Josef Záhora

Tyhle ty částky nejsou v té tabulce zahrnuty, tudíž by to vycházelo, že v podstatě by se schvalovalo pro Litoměřice 800 000 Kč a pro Spokojený domov 200 000 Kč.

Ondřej Lochman (starosta)

Tady s touto navrhujeme tuto změnu tabulky. Otevírám diskuzi. Není tomu tak. Tak navrhujeme usnesení, kde by byla tato modifikace tedy pro charitu 800 000 Kč a pro Spokojený domov 200 000 Kč a další podle návrhu komise.

Ondřej Lochman (starosta)

Poprosím o projekci předloženého znění usnesení. Znění tedy zní, zastupitelstvo města „schvaluje poskytnutí individuálních dotací v sociální oblasti poskytovatelům sociálních služeb pro rok 2021 a uzavření příslušných veřejnoprávních smluv v předloženém znění.“ Kde je pro?

Někdo proti? Zdržel se?

Vladimír Čermák

21 pro, nikdo proti, nikdo se nezdržel.

Ondřej Lochman (starosta)

Děkuju, usnesení bylo přijato, děkuji panu vedoucímu. Bodem číslo 22 jsou zřizovací listiny mateřské školky Mírová a ZŠ Sokolovská, já bych poprosil ještě o krátký komentář paní vedoucí. Tento bod není nějakým. Kontroverzní bodem jedná se spíše formální úřední věc.

paní Kolomazníková

Určitě si pamatujete, vloni jsme zakládali školní jídelnu, takže se tam vlastně sepisovala novela zřizovací listina souvislosti s tím se de facto změnila do té doby stávající listina základních škol, protože tam docházelo k více změnám. Ty zřizovací listiny těch našich původních tří příspěvkových organizací byli schvalován v roce 2003 a od té doby se legislativa už tak nějak změnila a vlastně i v rámci legislativy by měly být práva a povinnosti těch školských zařízení více specifikovány, takže v tom druhém kroku jsem přestoupila teda ke změně zřizovací listiny základní školy v sokolovské a mateřské školy za základ v podstatě jsem převzala vzorovou zřizovací listinu, která je k dispozici na stránkách ministerstva školství. Říkám původní listiny byly z roku 2003, takže tou novou zřizovací listinou se ta původní zřizovací listina vlastně ruší a nahrazuje se touto novou. Je tam více definováno, jaká práva a povinnosti, školy, ředitele, hospodaření s majetkem a tak.

Ondřej Lochman (starosta)

Děkuji, máte někdo otázky k této záležitosti. Není tomu tak, tak usnesení předložené zní zastupitelstvo město „schvaluje nové znění zřizovací listiny příspěvkové organizace.“ A v tom předloženém znění je pro základní školu Mnichovo Hradiště Sokolovská 254, tak pro mateřskou školu Mnichovo Hradiště Mírová 683, když to tak musí být tak nejdřív o tom prvním, a to je pro základní školu Sokolovská.

Ondřej Lochman (starosta)

Děkuji, kdo je proti? Zdržel se?

Vladimír Čermák

20 pro, 1 se zdržel, 0 proti.

Ondřej Lochman (starosta)

Děkuju. A druhým usnesením, tedy, že zastupitelstvo města „schvaluje nové znění zřizovací listiny příspěvkové organizace mateřská škola Mnichovo Hradiště atd.“ v předloženém znění, Kdo je pro?

Kdo je proti? Zdržel se?

Vladimír Čermák

21 pro, nikdo se nezdržel, nikdo proti.

Ondřej Lochman (starosta)

Děkuji vám kolegové i paní vedoucí, děkuji skrutátorům i návrhové komisi, toto byl bod číslo 22 a bod číslo 23 je delegování zástupce města na valnou hromadu společnosti Vodovody a kanalizace Mladá Boleslav a koná se dne 10. června 2021. Jako každý rok se jedná o valnou hromadu, která společností již je Mn. Hradiště jako město akcionářem jako každý rok zde potřebujeme zástupce, máte k tomu někdo otázku.

Ondřej Knobloch

Já nemám k valné hromadě, ale k vodovodům a kanalizací je dobře, že jsme asi akcionářem, ale bylo by taky dobře, aby vodovody a kanalizace dělali nějakou zásadní údržbu vodovodního řádu, protože mám od několik lidí, včetně teda musím říct, mě různé problémy s vodou a teďko byla u mě paní co vlastně chodí měřit vodu a zapisovat vodoměry, tak jsme se o tom bavili a říkala, že nejsem jediný, kdo teda jako s tím má velké problémy. A přál bych vám někdy vidět, co teče z kohoutků a to, co vlastně dneska jsou veškerý spotřebiče, který máte přes vodu, tak prostě je to šílený. Já to řeším asi 10 let. A nedosahují žádného cíle, takže jenom bych byl rád, kdyby jsme tohle téma tam někdo nějakým způsobem otevřeli tím, že jsme akcionář a udělali nějakou revizi, protože opravdu je to hrozný.

Ondřej Lochman (starosta)

Já bych k tomu tak potřeboval konkrétní stížnosti. Přesně , aby jsme to mohli předat místním technikům.

Ondřej Knobloch

S panem Markem komunikuji dlouhodobě, ale prostě on to ví řekne mi, že jsme na konci vlastně v rameni, na konci větve, a bohužel s tím nejde nic dělat, ale jestliže platíme za vodu stejné peníze, jako kdokoliv jiný, tak si myslím, že by to mělo.

Jiří Plíhal

Ondřej mě teďka vlastně to připomněl, protože se napouštěl bazén a mám zkušenost, že musíš napouštět, takže otočím kohoutkem o čtvrtinu, protože když to pustím víc, tak to napouští hnědý kalný sajrajt.

Jan Mareš (místostarosta)

Tam je potřeba ty požadavky vlastně nebo ty stížnosti je dobře popsat, protože někde jeto to tvrdostí vody někde to je tím, že vlastně je ta vodovodní sítě nějakým způsobem uložena byť třeba i přípojka, postupně se tam můžou usazovat nějaký usazeniny.

Jiří Plíhal

Jsem už poučen. Stalo se mi to poprvé asi před čtyřmi roky jsem to reklamovat uznali mi to odečetli mi tu vodu jakoby z vodního, takže teď to propouštíme pomaličku, protože, a to fakt na čtvrt otáčky, ten kohout má asi 5 otáček.

Ondřej Lochman (starosta)

Já bych nechtěl úplně detaily, potřebujeme vědět spíš ty stížnosti, vím kde bydlíte, to se zjistí, kde jsou problémy.

Jan Mareš (místostarosta)

Já jen, že bylo ještě doplnit třeba nějakou fotografií vody ve sklenici a popřípadě,

Ondřej Knobloch

Byli u mě asi 8×.

Jan Mareš (místostarosta)

popřípadě, jestli se jedná o nějaký organotechnický vlastnosti té vody, tak doopravdy i vzorek.

Ondřej Lochman (starosta)

Protože obecný problém Hradiště to není, jo, takže přemýšlím, jako se to v jednotlivých řádech, nebo to nějakými slepými rameny, kde ty sedimenty jsou větší.

Ondřej Lochman (starosta)

Jinak něco jiného, jinak vodovody a kanalizace mají teďka poměrně napilno, protože se investuje, probíhá zde projekt za miliardu, kde zhruba 330 000 000 Kč je z evropských fondů, pak je tam přes 200 000 000 Kč z ministerstva životního prostředí, kde je státní půjčka a vlastně jde o odkanalizování, tzv. Jizera 3 tomu říkáme, 10 obcí, opravdu jako velmi komplikovaná záležitost. Kde budeme na hranici cash flow na konci roku, ale máme tam ještě další vyjednané úvěry není to jako úplně jednoduchá záležitost. A my jsme teda od toho, aby byla furt z hlediska financí v pořádků každý rok posledních 5 let. Město získává dividendu zhruba mezi 2,2 - 2,5 milionů. Teď o to, jak vysoká se stanoví výše za akcii to se stanovuje vždycky podle toho, aby ta společnost mohla financovat běžnou údržbu a další evropské projekty. Valná hromada proběhne tento termín. Včera proběhlo, například jednání představenstva. Tuto poznámku jsem si vzal. Máte tady někdo něco ještě k tomu jmenování delegování zástupce. Pokud ne tak usnesení zní, zastupitelstvo města „deleguje v souladu s Ústavním paragrafem § 84 odst. 2 písmeno F zákona č. 128/2000 Sb. o obcích, obecní řízení v platném znění. Jako zástupci města Mnichova Hradiště na valnou hromadu společnosti Vodovody a kanalizace, místostarostu Jana Mareše, a to v předloženém znění to usnesení, které vidíte za mnou“ Kdo je pro?

Proti? Zdržel se?

Vladimír Čermák

20 pro, 1 se zdržel, nikdo proti.

Ondřej Lochman (starosta)

Děkuji, dalšími jsou interpelace občanů, ale je tomu tak nikdo nemá do interpelací a kolonka různé. Jestli máte na to něco nového.

Václav Haas

Já bych měl dva dotazy. První tradičně ohledně územního plánu, jaká je aktuální situace a jestli je možný třeba zaslat nějaký ten jízdní řád, o kterém jsme se už jednou bavili s následujícími kroky a termíny k tomu přispívá tak jestli by to bylo možný. Druhá se týká zpracování a předložení analýzy možné změny územního správního členění, kterým jsme v září pověřili na návrh kolegy Jardy Trpkoše pana starostu. Ten termín byl 31. 12. vím, že bylo avizované, že dojde k nějakému prodloužení, tak, jestli se na tom pracuje, případně, kdy můžeme očekávat výsledky, anebo zda už tu úlohu, dejme tomu, krajské předvolební kampaň jsme splnili, můžeme to třeba usnesením změnit a dále v tom nepokračovat. Děkuju.

Jan Mareš (místostarosta)

Já k územnímu plánu, teďka se finalizuje.

Vlastně to. Návrh územního plánu pro druhé veřejné projednání měl původně to být už tento den, teď tímto dnem by to mělo být cca hotový, ale Covid nám to protáhl o 14 dní, takže předpokládáme, že v polovině května by jsme to mohli mít, do konce května by jsme snad mohli vypsat druhé veřejné projednání, které by mohlo být buďto v červenci nebo v srpnu podle toho jak se podíváme na termíny, které budou nejvhodnější, aby jsme třeba nespadli do škodovácký dovolený. A pak jsou určitý další kroky, myslím si, že začátkem roku 2022 nebo koncem roku 2021 by mělo být předloženo zastupitelstvu ke schválení.

Ondřej Lochman (starosta)

Platí, že se také ptám každý týden, volal jsem panu Černému z kanceláře, SIA Design, který mi potvrzoval tyto slova, my tam taky ještě musíme dořešit dodatek žádali jsme teďka o to, aby předložili vlastně ten dokument, co mi říká pan místostarosta, tak jsem já jako starosta taky žádal o to smluvní naplnění, které tam máme. Samozřejmě všechno je v kompetenci určeného zastupitele a oboru plánování, změna územního právního celku. Toto je věc, za kterou jsem vám omlouvám, že jsme stále, nedodali díky tomu stavu nouze prostě jsme nemohli se úplně jako v klidu potkat, neměli jsme příliš partnery na druhé straně, protože měli svých problémů dost a současně to pak zůstalo viset jestli se přiznám na nás na tom, že třeba jsme různě vypadávali já kvůli Covidu, když už jsem na to měl našlápnuto, máme rozepsáno není to hotové, beru to jako moji chybu, že jsem to nedotlačili do toho termínu, protože jsem předpokládal že to v únoru přineseme Covid a stav nouze nám to všechno protáhnul. Ale nechci se na to jenom vymlouvat. Prostě to hotové není. Zavázal jsem se sám sobě doufal jsem, že to předložím už tomu zastupitelstvu a do příštího to přinesu, aby zastupitelstvo mohlo dál rozhodnout jak chce pokračovat.

Takže platí omluva z mé strany za nedodržení termínu.

Tak někdo další?

Mirka Rydvalová chtěla, omlouvám se Mirko. Vítám Vás zpět na zastupitelstvu.

Miroslava Rydvalová

Začátkem března jsem byla tady v kině v očkovacím centru a chtěla jsem říct, že to byla obrovská úleva pro nás pro všechny, co jsme nemuseli jezdit do Boleslavi, dokonce vím, že mnoho lidí se nechalo přeregistrovat sem do Hradiště. Já bych chtěla jednak poděkovat za tu možnost, že se vlastně město také na tomto podílelo a zároveň i zaměstnanci Klubu, který vlastně organizačně tohle zajišťovali, byly naprosto perfektní a myslím, že tahle akce se velice vydařila. Doufám, že bude pokračovat takhle dál, takže tohle jsem chtěla říct a potom ještě jeden dotaz. V téhle době se budou zase objevovat před restauračními zařízeními, předzahrádky a chtěla bych se zeptat, jestli se dá nějak ovlivnit estetický vzhled těchhle těch předzahrádek. Mě a nejenom mě jako děsí to, co vyrostlo před Naší selkou a bohužel, jak chodíme kolem, tak jsme si už na tohle zvykli, ale já mám takový pocit možná, že mám zvrácený vkus, ale mně se zdá, že tohle do města nepatří, dá se nějakým způsobem tohle to ovlivnit?

Ondřej Lochman (starosta)

Tak já se bych chtěl obrátil na Pavla Krále, ale jen bych k tomu chtěl říct, takhle my můžeme mluvit do toho jestli bude povoleno nebo nebude, ale to taky nezáleží na nás ale silničním a správním? Když tak na Pavla ten zná přesně postupy.

Pavel Král

Pokud to je na pozemku města, potažmo na komunikaci, což jsou i chodníky, tak to podléhá našemu souhlasu jako vlastníka. Rozhodnutí pak vydává státní správa a silniční správní úřad, což jsou kolegové u nás na úřadě také. Samozřejmě podmínky si tam dávat můžeme, ale ono to není jednoduché nadefinovat v současné době jsme aspoň začali řešit to, aby ty podmínky splňovaly požadavky svazu lidí se sníženou schopností orientace, takže tam už z toho titulu tam se nějaký technický podmínky, aby, kdo ty lidi, kteří třeba špatně vidí nebo jsou úplně slepí se o to nepřizabili, když to řeknu lidově. A pokud by byl požadavek vím, že ta kritika zrovna na tuhle věc není od vás jediná to tu asi vnímá stejně mnohem víc lidí. Můžeme to regulovat, můžeme ty věci, u kterých si nebudeme jistí, dávat třeba do rady.

Ondřej Lochman (starosta)

Ještě bych k tomu měl říct, my jsme tohle místo samozřejmě řešili. Asi to řeknu, já jsem se ptal Pavla Krále, jak je teď tam řešíme ten chodník, protože tam byly přípojky a není to tam to tam dodělané. Tam chybí povolení ne?

Pavel Král

V současné době silniční úřad řeší to, že vlastně v této chvíli není ta zahrádka povolena. Prostě tam přistála. My jsme sami divili zjišťovali jsme. Ona byla povolena už skončila platnost toho povolení.

Ondřej Lochman (starosta)

My ho můžeme každý rok obnovovat, takže pokud nebudeme chtít tady to tam tak můžeme říct, nechceme. Samozřejmě ten dotyčný si nemůžete na chodník něco umístit. Každý rok na to má vždycky povolení, takže teďka. Já kdybych měl říct za sebe u tady zrovna této záležitosti, tak je to obchod kam chodím rád. Rád se tam i sednu když není Covid tady, abych si snědl zmrzlinu, ale zrovna ten styl nepatří asi zrovna k tomuhle domu do této části města. Pan architekt města z toho je taky dost vyděšený a především, aby jsme upravili ten rádius tzn. mohli vydláždit rádius, což znamená rozebrání té zahrádky, která tam na začátku přistála taky bez povolení. Tak aby jsme to mohli udělat, tak to musí odstranit, takže já jsem navrhoval, aby to bylo do podzimu, a pak jsme s nimi jednali o tom, jestli by to taky nemohlo být něco jiného, ale je to samozřejmě o vkusu. Můžeme si tam stanovovat nějaké pravidlo. Ale jak říká Pavel Král není to jednoduché definovat přesně, nějaké parametry. Asi by jsme nezakázali dřevo. Úplně pak nečekáte tam objeví, co patří spíše k horské chatě.

Takže vlastně výsledek je, že povolení bude do konce roku.

Pavel Král

Tam není žádný povolení, takže tam silniční úřad vyzývá vlastníka, aby to odstranil.

Ondřej Lochman (starosta)

Takže se domluvíme jak máme pokračovat, pokud tady bude většina která řekne, nechceme tam tohle. By jsme se s těmi majiteli, nějakým způsobem dohodli. Nejjednodušší je samozřejmě, nechceme to tu musíte si to odvést, vždycky se snažíme hledat nějaké řešení.

Má ještě někdo otázku?

Ondřej Lochman (starosta)

Možná krátký komentář k tomu očkovacímu centru. Děkuju za to, hlavně jsem rád že se povedlo. To zavést a už se tu očkuje. Samozřejmě není jenom zásluha města. Je to pobočka nemocnice Klaudiánovy, takže tam jsou pracovníci nemocnice, zde nám to pomáhají zajistit tým Dominika Malého především Michal Václavek, tady je hodně času. Paní Jindříšková, a další kolegové, takže ty co se tady starají o ten servis aby to všechno fungovalo bez nich tady vlastně nemůže ten nemocniční tým být. A samozřejmě dávky jsou státní jsme závislí na těch státních dodávkách, které jsou distribuovány přes kraj. Přinášelo to taky různé porodní bolesti, takže se očkovací centrum mělo zajistit už v lednu, neustále se to odsouvalo až do března a potom nám ho ještě na 10 dní vypli, protože nebylo čím očkovat. Teď to vypadá, že očkovací látky je neříkám, že zcela dostatek, ale na to, aby se téměř každý den očkovalo 80 osob, to vychází. Dívám se na Dominika další plán vycházel do konce týdne 80. Vždycky nám to dávají tak 3 dny dopředu. Už navýšili na 120 výborně. S tím, že tady je většinově teďko vakcína Pfizer a praktikům, praktickým lékařům, se kterými jsme vedli diskuzi a měli jsme s nimi jednání, ukázalo se z většiny, nemůžeme na to reagovat, protože to není věc obce, ale většinou věc ministerstva zdravotnictví a potom distribučně kraje, tak praktikům je předávána vakcína AstraZeneca, no a bude nově přidána vakcína Johnson and Johnson. Zatímco zde Pfizer a částečně Moderna. Je to kvůli tomu, jakým způsobem se zachází s tou dotyčnou vakcínou z hlediska mrazu a rozředění těch vakcín. Takže děkuju. Děkuju Dominiku, KLUBu, Klubákům, jestli není žádná další otázka. Přátelé děkuji za dnešní zastupitelstvo. Další zastupitelstvo naše společné by mělo proběhnout v červnu, a to přesně, kdo to ví může říkat první 23. června v 17 hodin ukáže se podle epidemické situace, zda budeme tady nebude někde jinde, a to říkám záměrně jinde, že se může stát, že do Klubu se už nedostaneme, pan Král na mě kroutí, že s tím nepočítejte. Takže buď tady nebo v komunitním centru v obřadní místnosti v divadle.

Dobře tak velmi děkuji. A uvidíme se za ty dva měsíce.