Webové stránky projektu ZDE

 

7. dubna je Den světového zdraví. My jsme se rozhodli vzdát hold hrdinům dnešních dní: lékařům, zdravotní sestrám, hasičům, vědcům, prodavačkám, řidičům, pošťákům, úředníkům, tisícům dobrovolníků, policistům, vojákům, medikům, švadlenkám, vývojářům... Všichni se společně s vypětím všech sil snažíme zajistit vše potřebné pro skupiny nejohroženější: pro nemocné i pro seniory, obstarat své rodiny, vyučovat doma děti. Zvláštní doba nastálá pandemií koronaviru si vyžádala zvláštní opatření a řadu nových situací pro každého z nás.

„Během náročných posledních týdnů jsme byli mnohokrát svědky obrovského osobního nasazení a ochoty pomáhat. Chceme proto vyjádřit úctu všem, kteří nejen v první linii bojují za naše zdraví, i těm, kteří nezištně pečují o druhé,“ komentuje Ondřej Lochman, starosta Mnichova Hradiště.

Dnešním dnem se tak v Mnichově Hradišti rozbíhá iniciativa Vlajka pro hrdiny a radnice vyzývá širokou veřejnost, aby jako symbolické uznání laskavosti a odvahy statisíců lidí vyvěšovala už nyní státní vlajky. Cílí přitom nejen na obyvatele Hradiště a okolních obcí, ale rovněž na všechny české radnice. Cílem je, aby v úterý 7. dubna české obce a města byly na znamení vděčnosti zaplaveny bílou, červenou a modrou barvou. V Mnichově Hradišti tomu tak bude.

A proč vyjádřit symbolický dík právě prostřednictvím vyvěšení státní vlajky? Češi v souvislosti s šířením koronaviru opět prokázali, že se o sebe dovedou postarat, pokud drží pohromadě, a mohou tak na sebe být právem hrdí. Tisíce dobrovolníků se pustily do šití roušek, firmy a radnice spojily síly při zajišťování desinfekce pro občany, vědci a inovátoři rozběhli masovou výrobu ochranných prvků za použití nanotechnologie, tisíce dalších dobrovolníků obětovali svůj volný čas, aby udržely nejohroženější skupiny obyvatel v bezpečí. Česká státní vlajka rovněž 30. března oslavila sto let od chvíle, kdy získala svou současnou podobu.

Vyvěšování státních vlajek má v Mnichově Hradišti již několikaletou tradici. Každoročně se město do trikolóry zahalí 8. května na Den vítězství (Vlajka pro republiku) a 28. října na Den vzniku samostatného československého státu (Vlajka pro Masaryka). V rámci těchto iniciativ bylo městským úřadem rozdáno přes 300 státních vlajek.

Vlajky pro hrdiny budou vlát až do konce aktuálního nouzového stavu, který potrvá do 11. května 2020.

Odkaz na facebookovou událost: https://www.facebook.com/events/611067472957411/