do neděle 1. října sbíráme nápady na oživení a zlepšení města. Tipy je možné posílat buď pomocí mobilní aplikace Lepší místo, nebo přes webové stránky www.lepsimisto.cz. K dnešnímu dni se sešlo už téměř 30 tipů. Nápady vkládali lidé nejen on-line, ale také u stánku Lepšího místa během sobotní Sousedské slavnosti. Pokud nevlastníte "chytrý" telefon, nebo se Vám nechce registrovat na Lepším místu, můžete své tipy donést do informačního centra.

„Zajímá nás, v jakém městě chtějí lidé žít, co by si přáli, co by zlepšilo život ve městě,“ vysvětluje připojení se k iniciativě Lepšího místa starosta města Ondřej Lochman. Zapojit se může kdokoliv, komu záleží na budoucí podobě města. Nad došlými tipy se nejprve sejdou zástupci úřadu a posoudí, které z nich jsou uskutečnitelné. „Jsou věci, které ve městě ovlivnit nemůžeme. Důležitá u předložených nápadů bude jejich udržitelnost a proveditelnost a také jejich umístění na městském pozemku,“ dodává Lochman. O tom, které nápady se nakonec zrealizují, rozhodne veřejnost hlasováním v první polovině listopadu. Realizaci vítězného nápadu podpoří částkou 150 tisíc korun firma Kofola.

I proto, že většina zaměstnanců Kofoly pochází z Hradiště, je nápadem zapojení veřejnosti do plánování budoucí podoby města vedení firmy od začátku nadšené. „Rádi pomůžeme financovat smysluplné nápady na zlepšení, které si lidé odhlasují. Co konkrétně to bude, v tuto chvíli samozřejmě nevíme. Moc neřešíme, jestli to bude úprava nějakého veřejného prostranství, nové pítko, lavička, workoutové hřiště nebo něco úplně jiného, důležité je, že vznikne něco nového, co zlepší život ve městě,“ komentuje PR manažerka Kofoly Jaroslava Musilová důvody, proč se firma do projektu zapojila a dodává: „Rádi jsme dobrým sousedem a úzká spolupráce s městem a vtažení veřejnosti do rozhodování je pro to dobrý základ.“

Lepší místo uskutečňuje obdobné projekty v Kolíně, Kutné Hoře a v Praze 4, v průběhu let se podařilo zapojit již na dvě desítky firem. „Lepší místo propojuje lidi, firmy a město. Ti všichni tvoří život ve městě a zaslouží si lepší místo k životu. A my se snažíme proces zlepšování zjednodušit. Stačí jen poslat námět, nikdo nemusí psát žádný velký projekt na pět stran. Chceme věci zjednodušit a dát tak šanci všem,“ doplňuje ředitel Lepšího místa Petr Steklý.

JAK BUDE PROBÍHAT VÝBĚR VÍTĚZNÉHO PROJEKTU? 

  • 1. září - 1. října  - sběr nápadů a tipů od veřejnosti
  • 2. - 31. října - posouzení proveditelnosti ze strany MěÚ
  • 1. - 15. listopadu - hlasování veřejnosti o nejlepší nápad
  • 21. listopadu - vyhlášení vítězného nápadu

Podrobnosti o zasílání nápadů a tipů i dalším postupu hledejte na www.lepsimisto.info/lepsihradiste.