Město Mnichovo Hradiště se právě zapojilo do projektu Lepší místo. Díky němu mají občané možnost okamžitě upozorňovat na problémy a nedostatky ve veřejném prostoru a sledovat jejich řešení. Aplikace je primárně určena majitelům tzv. „chytrých telefonů“. Podněty lze podávat také prostřednictvím internetové stránky www.lepsimisto.cz.

Jak konkrétně to funguje? Registrace na webu Vám zabere jen pár desítek vteřin a už můžete vkládat své tipy. Nejefektivnější je ale stáhnout si aplikaci do mobilu prostřednictvím tohoto odkazu: www.lepsimisto.info/apli nebo načtením QR kódu pod článkem. Posílat své tipy pak můžete okamžitě, např. cestou z práce nebo během procházky. Stačí vyfotit problematické místo, doplnit ho krátkým komentářem a prostřednictvím aplikace odeslat.

Informace o rozbité lavičce, nevyhovujícím chodníku či nepořádku v parku se velmi rychle dostanou k příslušnému zaměstnanci městského úřadu, nebo jsou předány odpovědné instituci či osobě. Tipy občanů, odpovědi z radnice a průběh jejich řešení můžete také sledovat a komentovat. Zobrazit si můžete např. všechny tipy v Mnichově Hradišti nebo je sledovat na mapě.

Pokud si nevíte rady s registrací či vkládáním tipů ozvěte se nám a rádi Vám poradíme (Ondřej Šindelář, pracovník projektového řízení, e-mail ondrej.sindelar@mnhradiste.cz, tel. 720 070 039). Pakliže se s moderními technologiemi příliš nepřátelíte a přesto chcete na něco upozornit, ozvěte se nám také. Tip můžeme do mapy vložit za vás.