Veřejnosti byly zpřístupněny informace o válečných hrobech a pietních místech v České republice, které jsou součástí centrální evidence válečných hrobů vedené Ministerstvem obrany v souladu se zákonem č. 122/2004  Sb.,  o válečných hrobech.
Informace najdete na stránkách  Ministerstva obrany ČR: www.valecnehroby.army.cz.

Jedná se o místa, kde jsou pohřbeny ostatky osob, které zahynuly při aktivní účasti  ve vojenských operacích, v odboji nebo ve válečném zajetí v dobách válek.
Dále jsou zde evidovány  i pietní místa. Jedná se o pamětní desky, památníky, pomníky  a jiné obdobné symboly, které připomínají válečné události a oběti.
Vyhledávání lze zaměřit  na jednotlivá pietní místa, nebo konkrétní osoby  - záložka podle osobních údajů nebo podle údajů o VH. Součástí informací je i zobrazení na mapovém podkladu (pokud jsou známy údaje GPS), související fotodokumentace a další známé informace.

Tento portál je výsledkem práce  pracovníků obecních úřadů obcí s rozšířenou působností, pracovníků Ministerstva obrany ČR a krajských úřadů.