Teď je právě ta možnost se zapojit do přípravy nového strategického plánu pro území Českého ráje a středního Pojizeří. Můžete rozhodnout, co se bude v příštích 7 letech podporovat a kam budou moci přitéci peníze z Evropských fondů. Dokážete si představit, kudy by se mohl ubírat další rozvoj regionu Český ráj a Střední Pojizeří? Rozhodnout o tom můžete i vy. Stačí, když nezůstanete lhostejní k aktivitám Obecně prospěšné společnosti pro Český ráj, která již loni zahájila práce na aktualizaci strategie rozvoje regionu v letech 2014 až 2020 (ISRÚ).

Na začátku příprav bylo dotazníkové šetření na jednotlivých obcích, strukturované rozhovory s vytipovanými a doporučenými osobnostmi z regionu, jehož cílem byla snaha zjistit, co kde chybí, co je nedostatečné, jaká je infrastruktura, atp., což nám ukázalo do jakých oblastí by měly v regionu směřovat dotace ze státních a evropských fondů po roce 2014. Sesbírané dotazníky z obcí a z rozhovorů se setřídily do různých oblastí, které ukázaly, jaké potřeby region má, co by se mělo opravovat, stavět, čemu se věnovat, co lidé potřebují ke zkvalitnění svého života. Dotazníkem pro obce a pohovorem s aktivními obyvateli v území možnost spoluvytvářet novou strategii nekončí.