Včera ráno se společnost Compag pustila do avizované podzimní očisty ulic města, ve které bude pokračovat až do 29. listopadu. Během prvního dne se úklidu účastnilo pět zametacích vozů a tři skupiny pracovníků s ručním vybavením. Nerespektování dočasného zákazu zastavení evidovala městská policie v pěti případech, kdy Compag musel přikročit k manipulaci s vozy, aby zajistil plnou očistu.

Už od minulého týdne však očista probíhá také na místech, která jsou strojnímu čištění nepřístupná. Schodiště, chodníky a další plochy uklízejí zaměstnanci společnosti Compag za pomoci ručního a elektrického nářadí. Jen v minulém týdnu však z veřejných prostranství ulic Víta Nejedlého, Havlíčkovy, Arnoldovy, 1. máje, Lidické nebo náměstíčka v litých domcích vyvezeno více než 40 kubíků listí a smetí.