Společnost Compag, která má na starost zimní údržbu Mnichova Hradiště, má od dnešního brzkého rána v ulicích osm pracovníků a tři kusy techniky. Compag průběžně solí chodníky a komunikace.

Firma začala chodníky a komunikace sypat v centru města a následně postupovala do okrajových částí, poté se pracovníci znovu vraceli do centra. Směřování pracovníků do konkrétních lokalit probíhalo i na základě doporučení občanů. Za současné situace dělal dodavatel zimní údržby maximum možného. Vzhledem ke způsobu parkování některých automobilů se však sypače do některých lokalit nedostaly.

Vzhledem k předpovědi počasí lze vznik námrazy a ledovky očekávat i dnes v noci, prosíme, přizpůsobte se vzniklé situaci. Ta by se měla postupně zlepšovat – v příštích dnech by se mělo oteplovat.

Organizaci zimní údržby města upravuje nařízení dostupné na webu. V loňském roce byl vysoutěžen staronový dodavatel služby, společnost Compag. Rozpočet na údržbu silnic (čištění a zimní údržba) byl navýšen o 600 tisíc Kč na 3,3 milionu.