Předmětem projektu je celkové zvýšení bezpečnosti dopravy spočívající v rekonstrukci vybraných chodníků podél ulic v Mnichově Hradišti. Konkrétně se jedná o chodníky v ulici Jana Švermy a 5. května (v místní části Veselá).

Hlavním cílem projektu je celkové zvýšení bezpečnosti chodců v těchto lokalitách. Investice je zaměřena na přizpůsobení komunikací osobám s omezenou schopností pohybu a orientace, včetně realizace přechodů pro chodce a míst pro přecházení. Díky realizaci projektu dojde také k zajištění bezpečnému přístupu k vlakovému nádraží a 2 autobusovým zastávkám pro všechny uživatele těchto komunikací pro pěší.

Město Mnichovo Hradiště žádá na tuto investici, s předpokládanými náklady kolem 3,5 mil. Kč, o podporu ze strukturálních fondů EU v rámci Integrovaného regionálního operačního programu (Výzva Podpora bezpečnosti dopravy a cyklodopravy). Prostřednictvím tohoto dotačního programu lze dosáhnout na dotaci ve výši 90% z celkových uznatelných nákladů projektu.

Předpokládaný termín realizace stavebních prací: květen 2017 – říjen 2017.