V sobotu 18. dubna se konala celostátní akce Ukliďme Česko, ke které se přidalo i Mnichovo Hradiště. Bylo vybráno několik lokalit přímo ve městě a zapojily se i místní části Lhotice, Hoškovice, Podolí a Veselá. S organizací celé akce pomohlo městu především místní gymnázium - díky pí. profesorce Dobiášové a studentce Elišce Plíhalové.

Organizátoři akce poskytli zdarma pytle a pracovní rukavice,  i když původně objednané množství bylo pro velký zájem pokráceno. Naštěstí to někteří předvídali a vzali si rukavice vlastní. Kromě běžného komunálního odpadu jsme narazili na matrace, kabely, reklamní tabule, oblečení, ale také na injekční stříkačky, mrtvá zvířata a azbest. Firma Compag průběžně veškerý odpad odvážela.

Studenti uklízeli lesopark (Soňa Kejmarová, 8.B)

V sobotu 18.4.2015 se konal úklid lesoparku v Mnichově Hradišti. Jelikož můj názor je: Lepší, než sedět v lavici a povídat si o ochraně přírody, je vyjít ven, navléci rukavice a s pytlem obejít místo, kam chodí 90 % žáků. Tak jsem se také učastnila. Sešlo se asi 15 lidí. Každého člověka zavedla cesta jinam, a vždy bylo co sbírat. Je neuvěřitelné, co všechno je člověk schopen zahodit. Kromě klasických odpadků (papíry, pet-lahve,skleněné lahve,..) jsme našli také část umyvadla, botu i inj. stříkačky. Nakonec z toho byla pěkná hromada odpadků. Říkáte si: To musela být nuda! Uklízet odpadky po jiných? A dobrovolně? Možná se budete divit, ale byla to větší zábava než se zdá, sešel se skvělý kolektiv. Tímto chci všem poděkovat, moc jsem si to užila a doufám že tam to čisto nějakou chvíli bude a že se příští rok sejdeme znova a bude nás víc!

Všem zúčastněným děkujeme.