Středočeský kraj letos rozběhl projekt participativního rozpočtu, v rámci něhož mohou města a obce získat finanční podporu z krajského rozpočtu na místní investiční akce. Do pilotního ročníku se zapojilo také Mnichovo Hradiště, a to s projektem obnovy dětského dopravního hřiště, na které chceme tímto způsobem získat 400 tisíc korun.

Na webové stránce https://mujkraj.kr-stredocesky.cz/hlasovani/ mohou zájemci starší 18 let žijící ve středních Čechách podpořit vybraný projekt. Hlasovat lze online i korespondenčně, a to do 15. června. Prezentaci projektu dopravního hřiště v Mnichově Hradišti najdete v galerii projektů na adrese https://mujkraj.kr-stredocesky.cz/galerie-projektu/bgxqXQGNFNpLGwR.

Náklady na obnovení mnichovohradišťského dopravního hřiště, které od 90. let chátralo, činí letos dva miliony korun, 684 tisíc korun již na tento projekt věnovala společnost ŠKODA AUTO. Práce na hřišti postupují utěšeně kupředu – plocha už má nový živičný povrch a odvodnění, v nejbližších dnech bude osazeno oplocení. Podle návrhu, který právě připomínkují odborníci, vznikne na hřišti dopravní značení.

V případě úspěchu by ušetřené finanční prostředky mohlo město využít na lepší vybavení hřiště mobiliářem a dopravními prostředky či přípravu vybudování zázemí hřiště (učebna, občerstvení, půjčovna, toalety ad.).

K hlasování se dostanete i prostřednictvím našeho Facebooku, odkud můžete příspěvek sdílet tak, aby mohlo hlasovat co nejvíce lidí z širokého okolí!