Agenda, kterou vyřizuje městský úřad, v posledních letech setrvale roste. Jednak v souvislosti s administrativní zátěží ze strany státu, jednak v souvislosti s dynamickým rozvojem města. Ruku v ruce s tím zvolna stoupá i počet zaměstnanců úřadu. V posledních letech se tak na radnici nedostává míst v kancelářích, značná je rovněž vytíženost jediné zasedací místnosti. Klienti mohou tuto skutečnost negativně vnímat v podobě sníženého soukromí při některých jednáních. Třebaže situaci pomůže částečně řešit probíhající rekonstrukce budovy Klubu, kde se počítá jak s novou zasedací místností, tak novými kancelářemi, vedení města a úřadu se rovněž rozhodlo adaptovat prostory nad prodejnou Coop na Masarykově náměstí.

Prostory nad prodejnou potravin úřad využívá již několik let. Po změně organizační struktury městského úřadu, k níž došlo letos na jaře (rozdělení odboru investic a komunálního hospodářství na dva samostatné odbory), bylo rozhodnuto, že se sem přestěhuje celý odbor investic. Po kompletní renovaci prostor a jejich novém dispozičním řešení se sem v těchto dnech pracovníci odboru stěhují. Vedoucí odboru Ing. Pavel Král už na místě působí, zbytek kolegů se přestěhuje do poloviny příštího týdne.

Na odbor investic (Masarykovo náměstí 1142) se dostanete stejným vchodem jako do prodejny Coop. Poté, co projdete automatickými dveřmi, se dáte po schodech do patra, kde bude vstup do kanceláří odboru viditelně označen.