Revitalizace Masarykova náměstí běží na plné obrátky, Vánoce jsou za pouhé čtyři měsíce, a my vám s radostí představujeme jednu z variant nové vánoční výzdoby, na které už nyní pracujeme. Byli bychom velmi rádi, aby se celá nová vánoční výzdoba podobala decentní a vkusné vánoční radnici a v celém městě měla podobný charakter.

Technická stránka revitalizace náměstí, významné investiční akce, na kterou jsme léta čekali, s sebou však nese také řadu nutných, ač neméně vítaných opatření. Stávající ustupuje novému, a tak v následujících dnech dojde k pokácení smrku, který se v období Vánoc vždy měnil ve strom vánoční. Již před čtyřmi roky bylo v architektonické soutěži rozhodnuto o vítězném návrhu, ten se stávajícím smrkem již nepočítal. Pokusili jsme se přesto smrk na náměstí do konce revitalizace udržet, avšak nutná výměna inženýrských sítí a přeměna výšek povrchů náměstí vede k tomu, že nelze garantovat stabilitu smrku pro další 2 roky. Současně jsme hledali způsob jak dřevo ze smrku využít a dohodli jsme se s truhlářským kroužkem Jednoty bratské, která vytvořila hradišťský betlém nebo vytváří překážky pro dopravní hřiště.

O vánoční strom ale v Hradišti nepřijdeme! Stejně tak, jako u našich sousedů v Mladé Boleslavi, Benátkách nad Jizerou, Bělé pod Bezdězem či v Turnově budeme i my každoročně na naše náměstí shánět darovaný strom, ať už ze zahrad Hradišťáků, nebo dárců z širokého okolí.