Hlavní článek dubnového Kamelotu se věnuje válce na Ukrajině a sleduje, jak se během prvního měsíce válečného konfliktu dařilo městu zvládat uprchlickou vlnu. V textu se dozvíte rovněž, jakými způsoby ukrajinské uprchlíky podpořilo město a jak se do případné pomoci můžete zapojit i vy. Tématem ukrajinské krize se rovněž zabývají zastupitelé města v pravidelné anketě.

Další témata na radniční dvojstraně se týkají probíhající přestavby křižovatky u čerpací stanice KM Prona, v březnu zahájené výstavby lávky přes Jizeru u Kofoly, pokračování revitalizace Masarykova náměstí, odpadového hospodářství, ve kterém se Hradišťákům podařilo uskutečnit velký krok kupředu, projektů připravovaných v rámci prvního ročníku Melounu pro Hradiště, sdílených kol, úprav sídliště Jaselská, MDŽ a dalších.

Klub Mn. Hradiště zve do divadla a do kina, ZUŠ Mnichovo Hradiště informuje o svých úspěšných žácích a probíhající výstavě, MAP o svých jarních aktivitách, školy a školky o blížících se zápisech, English School prezentuje její ředitelka Radka Horáčková, na pravidelnou porci výletů zve Klub českých turistů a samozřejmě nechybí zajímavosti z muzejního archivu nebo pozvánka na velkou výstavu městského muzea Ten dělá to, a ten zas tohle, jejímž tématem jsou řemesla a mnichovohradišťští řemeslníci.

Dubnový Kamelot naleznete ZDE.