Únorový Kamelot otevírají dvě velká témata - digitalizace a odpady. Hlavní článek představuje nový portál www.mojehradiste.cz, který je rozcestníkem odkazující na všechny dostupné digitální nástroje města, tedy například na Portál občana, rezervační systém na městský úřad nebo mobilní aplikaci pro platbu parkovného v centru města. Otázku odpadů přibližuje grafika, která se snaží odpovědět na základní otázky, vysvětlit, proč stoupl poplatek za odpady, a další aspekty odpadového hospodářství.

Tematická dvojstrana je věnovaná letošním investičním projektům, kterým bude vévodit druhá etapa revitalizace náměstí. Nechybí však informace o zahájení rekonstrukce budovy Klubu, stavbě klubovny na Olšině, úpravách v hotelu Hrozen, lávce přes Jizeru u Kofoly a také telegrafická informace o řadě další projektů, které jsou a v průběhu letošního roku ještě budou v přípravě.

Dále se můžete začíst do rozhovoru s Evou Hajzlerovou, ředitelkou ZŠ Sokolovská, článku o tom, co se povedlo v roce 2020 v Domově Modrý kámen, zjistíte, co plánuje MAP, Klub českých turistů nebo Mnichovohradišťský spolek genealogů, muzeum představí nový panel o sesuvu půdy v roce 1926, který srovnal se zemí osadu Kavčina…

V anketě DNES SE PTÁ… se zastupitelé vyjadřují ke zvýšení poplatku za odpady a k úpravám frekvence svozů.

 

Únorový Kamelot naleznete ZDE.