Poslední letošní vydání Kamelotu otevírá článek pojednávající o návratu pomníku Václava Budovce z Budova na náměstí. Na radniční dvojstraně se zpravodaj věnuje investicím – pokračující rekonstrukci budovy Klubu, plánovanému rozšíření kapacity Mateřské školy Mírová, úpravám uličních prostor či studii, jež prověřovala možnost adaptace prostor hotelu Hrozen pro potřeby městského muzea a infocentra. Dále se dočtete o změně v radě města, integraci Mnichovohradišťska do systému Pražské integrované dopravy nebo o debatách nad možným vznikem městské technické čety.

Klub Mnichovo Hradiště zve na program divadla, kino na hromadu českých filmů a městská knihovna na výstavu fotografií Ondřeje Holase. Pozvánky na masovější akce je však třeba brát s rezervou. Vyvíjející se epidemiologická situace může konání hromadných akcí zásadně ovlivnit, což se ukázalo už těsně před uzávěrkou prosincového Kamelotu, kdy byly zrušeny adventní koncerty v kostele, program na vánočním jarmarku nebo mikulášská nadílka. V prosincovém vydání nechybí program celého mnichovohradišťského adventu.

V sérii rozhovorů tentokrát na otázky redakce odpovídal malíř Pavel Vašíček, v rubrice DNES SE PTÁ… se zastupitelé zamýšlejí nad budoucností odpadového hospodářství. Muzeum představuje osobnost místního lékárníka a odbojáře Adolfa Stoupy a také připomíná 100. výročí objevu skalní kaple na Drábských světničkách. Nechybí články o dění ve školách a školkách, ve spolcích či sportovních oddílech ani prezentace poskytovatelů sociálních služeb.

Prosincový Kamelot naleznete ZDE.