Krátce před uzávěrkou červnového Kamelotu bylo rozhodnuto o dalším rozvolňování protiepidemických opatření, a tak aktuální zpravodaj již může pozvat na první akce.

Radnice na svých stránkách informuje o plánovaném návratu lidické růže do Lidické ulice, úspěšném projektu sdílených kol, zklidňování dopravy na náměstí, společných hlídkách městské a státní policie a fotografiemi ilustruje nedávno dokončené či dokončované investice. Nechybí rovněž vizualizace podoby židovského hřbitova, jak by měl vypadat po revitalizaci, a pozvánka na první setkání nad návrhy občanů v rámci projektu Meloun pro Hradiště.

Na straně věnované kultuře se mohou čtenáři nechat pozvat do kina, které začíná hrát 11. května, do městského muzea, kde je do 27. června přístupná výstava Horolezci Českého ráje, nebo si naplánovat program na příští kulturní sezónu, jejíž program je ve zpravodaji zveřejněn. Městská knihovna tu rovněž nabízí zajímavé kufříky s aktivitami pro děti na dovolenou.

Ve zpravodaji nechybí dva velké rozhovory. První, v rámci Mnichovohradišťské štafety, představuje Jiřího Skřivana, starostu TJ Sokol Mnichovo Hradiště a ústřední postavu místní volejbalové scény, druhý se věnuje úspěchu iniciativy F-evoluce, které se podařilo uspět na středočeské úrovni a obsadit místa ve vedení krajského fotbalového svazu. O úspěších i dalších výzvách do budoucna se rozpovídal Ondřej Knobloch.

V červnovém vydání rovněž naleznete dvě ankety. První proběhla ve spolupráci s místními spolky a byla věnovaná období koronakrize - zástupci spolků v ní popisují, jak spolky ve zvláštním období fungovaly a jaké aktivity už stačily obnovit. Tuto anketu v podobném duchu hodlá Kamelot opakovat i v příštím čísle. V něm chce dát možnost provozovatelům gastro podniků bezplatně prezentovat své provozy po měsících vynucené odstávky či výrazně omezeného provozu. Druhá anketa proběhla mezi zastupiteli a jejím tématem byla hodnocení dopravní situace ve městě a otázka kamionové dopravy.

Tematická strana je v červnovém vydání věnovaná Václavu Budovcovi z Budova, od jehož smrti v červnu uplyne 400 let.

Červnový Kamelot naleznete ZDE.