Listopadové vydání městského zpravodaje reflektuje volby do Poslanecké sněmovny a informuje o tom, jak by volby dopadly, kdyby hlasovali pouze Hradišťáci, přináší výsledky prvního ročníku Melounu pro Hradiště, participativního rozpočtu města, nebo zve na rozsvěcení vánočního stromu. Na radničních stránkách se dále dočtete o záměrech soukromých subjektů, které by ve městě rády vybudovaly nové výrobní či logistické haly, zpoplatnění parkování v revitalizované části náměstí, dobíhající druhé etapě revitalizace náměstí nebo končícím příjmu nominací kandidátů na cenu města.

Klub Mn. Hradiště s.r.o. zve do divadla na Deštivé dny, komedii Dva nahatý chlapi a Pohádky pana Pohádky a také na koncert hudebního tělesa Musica a tre. Kino láká na další filmové premiéry a cestovatelskou besedu o Balkánu. Mladí čtenáři mohou rovněž přijmout pozvání do nově zřízeného čtenářského doupěte v městské knihovně, pro všechny milovníky umění bude zajímavá pozvánka do Galerie Konírna ZUŠ na výstavu malíře Pavla Vašíčka.

V Mnichovohradišťské štafetě tentokrát na dotazy redakce Kamelotu odpovídal ředitel Zoo Praha a místní rodák Miroslav Bobek.

Dále se v listopadovém čísle představuje nová ředitelka Domova Modrý kámen, Klub českých turistů bilancuje letošní sezónu, o svých akcích informuje rovněž MAP, dobrovolní hasiči či školy a školky.

Na stránce věnované sportu se dočtete o tom, že mladí volejbalisté Sokola jsou mistry republiky a že stejného titulu dosáhly tanečnice Taneční a pohybové školy ILMA. A nechybí i zprávy od tenistů či stolních tenistů.

Muzeum přináší článek o mnichovohradišťské stopě slavného výrobce motocyklů JAWA Františku Janečkovi a zve na další virtuální procházku a číslo uzavírá vzpomínka Jana Herinka na učitele a malíře Josefa Marka.

Příjemné čtení!

 

Listopadový Kamelot naleznete ZDE.