Aktuální vydání Kamelotu vychází několik týdnů před akcí 70 let LIAZu v Mnichově Hradišti a přináší detailní přehled toho, jak bude akce organizovaná, co nabídne a co bude k vidění na jednotlivých stanovištích. Nechybí další příspěvek ze seriálu rozhovorů s bývalými liazáky, tentokrát se o vzpomínky na práci v LIAZu a na pětinásobnou účast na Rally Dakar podělil Pavel Záleský.

Radnice informuje o slavnostním zahájení stavby lávky přes dálnici D10 na Horku, o dokončování parkoviště v ulici Čsl. armády, o plánovaném zrušení pobočky Finančního úřadu, připravované revitalizaci židovského hřbitova, opravách víceúčelového hřiště ve Veselé, akci Ukliďme Česko nebo o prvním vítání občánků v letošním roce.

Klub Mn. Hradiště s.r.o. zve na poslední divadelní představení aktuální sezóny a láká na sezónu příští, na kterou už nabízí abonmá. Nechybí pozvánky do kina, do městské knihovny, která rozšířila svůj fond naučné literatury, nebo na výstavu místní mladé malířky Michaely Stránské. Pěvecký sbor Zvonky reportuje o proběhlých koncertech v rámci festivalu Mnichovohradišťská jarní písnička a zve na poslední ze tří koncertů.

Začíst se můžete rovněž do řady článků z gymnázia, z Mateřské školy Mírová, o svých aktivitách informují rybáři, včelaři, Klub českých turistů, sportovci (B tým stolních tenistů Sokola slaví postup do divize), genealogové a ani v květnu nechybí články z městského muzea a pozvánky na jeho akce - výstavu Tradiční řemesla našich předků a na související Řemeslný workshop.

V neposlední řadě se Kamelot připojuje k ostatním gratulantům a připomíná dubnové 100. narozeniny MUDr. Jana Krbuška, nestaršího občana Mnichova Hradiště a zasloužilého dětského lékaře.

Květnový Kamelot naleznete ZDE.