Nový Kamelot, který je právě v distribuci, představuje první ročník participativního rozpočtu města pod názvem Meloun pro Hradiště. V rámci něj může kterýkoliv Hradišťák vymyslet vlastní projekt a pokusit se o jeho zrealizování právě prostřednictvím takzvaného participativního rozpočtu. Dále Kamelot informuje o výběru ateliéru, který bude projektovat lávku přes dálnici, startu sdílených kol ve městě, rekonstrukci vlakového nádraží, jehož vestibul už opět mohou cestující využívat, závěrech geofyzikálního průzkumu na židovském hřbitově, projektu Lavičky v krajině, sklepích pod ulicí Víta Nejedlého nebo o čápech, kteří se po zimě vrátili na Mnichovohradišťsko.

Přestože kultura stále čeká na rozvolnění opatření, nechybí pozvánka do divadla, informace pro abonenty, upozornění na připravované taneční kurzy nebo nabídka výstav, které na letošní rok chystá městské muzeum.

Vedoucí muzea Jana Dumková je další účastnicí Mnichovohradišťské štafety a na stránkách zpravodaje s ní naleznete velký rozhovor. O svých aktivitách informují školy a školky, zámek láká na letošní sezónu, Klub českých turistů zve na výlety. A v aktuálním vydání se také vzpomíná – na dlouholetého valečovského kastelána Zdeňka Steklého, primáře Rudolfa Nekolu nebo na život v Hradišti v poslední 70 letech. Pravidelná anketa se věnuje tématu, co nám rok s covidem dal a vzal a nechybí příspěvky k historii města – první část seriálu o pomníku Václava Budovce z Budova a článek o společném trénování zdejší atletické legendy Josefa Hrona s Emilem Zátopkem.

Květnový Kamelot naleznete ZDE.