Červnový Kamelot na titulní straně informuje o rozhodnutí starosty města, Ondřeje Lochmana, který avizoval, že v nadcházejících komunálních volbách již nebude kandidovat na post starosty. S jeho pracovním vytížením, které je hlavním důvodem jeho rozhodnutí, se pojí ještě jedna důležitá změna. Tou je vytvoření pozice druhého místostarosty, kterou od května zastává Jiří Plíhal.

Město informuje ve zpravodaji o dvou studiích, z nichž první navrhuje možné využití pozemků u Jizery navazujících na areál Tenisového klubu Mnichovo Hradiště a MSK. Město by tu rádo postupně realizovalo volnočasový areál. Druhá studie se týká skateparku, jehož budoucí podobu rada města již schválila. Na radniční dvojstraně se dále dočtete o in-line dráze na dětském dopravním hřišti, dokončování Lidické růže (slavnostní odhalení proběhne 6. června v 15 hodin), zprovoznění kruhového objezdu na vjezdu do města, jenž vznikl na místě nebezpečné křižovatky, nebo o oslavách Dne vítězství.

Společenské a kulturní akce se s nadcházejícím létem přesouvají pod širé nebe, přesto můžete přijmout pozvání do kina nebo na prohlídku kostelů, kaplí a modliteben v rámci Noci kostelů (10. června). Kino láká rovněž na prázdninové projekce před kaplí sv. Anny a Státní zámek Mnichovo Hradiště na Noc na Karlštejně, kterou tu profesionální herci odehrají 25. června.

Dále se v Kamelotu dočtete o úspěchu mladších žáků Sokola, kteří z volejbalového mistrovství ČR přivezli bronzové medaile, o mimořádném modelu nové ostravské koncertní síně, který vznikal v Mnichově Hradišti v prostorách Eltro Šťastný, dočtete se o výstavě Jana a Miroslava Frydrychových, odhalení pamětní desky před domem lhotického učitele a básníka Josefa Brože, úkolech, které řeší OSPOD, o novém cyklu přednášek Akademie třetího věku, vítězství gymnazistů v Technologické olympiádě, akcích ve školách a školkách nebo o připravovaných oslavách k výročí pěveckého sboru Zvonky a místního volejbalového oddílu.

Zastupitelé tentokrát v anketě DNES SE PTÁ... debatují o případné pomoci ze strany města jeho občanům v ekonomických problémech.

Muzeum informuje o svém programu pro školy, řemeslném workshopu a na výpravu do historie zve Vratislav Šverma v článku o LIAZu vydaném v souvislosti s demolicí komína v areálu DB Schenker v Haškově.

Červnový Kamelot naleznete ZDE.