Také ve středu 3. března bude možné nechat se v Mnichově Hradišti dobrovolně preventivně antigenně otestovat na přítomnost viru Covid-19 v těle. Testování proběhne opět ve Volnočasovém centru, časy se tentokrát mění. Termín si můžete rezervovat od 9 do 16 hodin s výjimkou polední pauzy od 12 do 12.30 hodin přes portál Rerservatic.com: https://bit.ly/rezervace-antigen-test-mnhradiste

S rezervací vám nebo vašim příbuzným, starším spoluobčanům ochotně pomohou i operátoři naší krizové linky 326 77 66 88

K provedení testu budete potřebovat pouze kartičku pojištěnce (v případě cizinců číslo pojištění) a průkaz totožnosti. Další údaje se budou vyplňovat elektronicky na místě.

Výsledky testu budou k dispozici na místě do 20 minut od odběru vzorků, je nutné po tuto dobu v blízkosti odběrového místa vyčkat.

Poskytovatelem testování budou pracovníci pověření testovacím centrem spadajícím pod Klaudiánovou nemocnici Mladá Boleslav.

Upozorňujeme, že preventivní antigenní testování není primárně určeno pro symptomatické pacienty (tj. osoby s příznaky onemocnění covid-19) nebo pro osoby v karanténě. I nadále platí, že osoby s příznaky onemocnění kontaktují svého praktického lékaře, který indikuje potřebné vyšetření nebo vystaví žádanku na PCR test. Osoby v karanténě musí 5. až 7. den absolvovat PCR test, který indikuje praktický lékař nebo krajská hygienická stanice.

Vedle termínu v prvním březnovém týdnu chystáme spuštění  antigenního testování každý všední den, od 8. března spustíme v městském kině také očkování. Budeme vás všas informovat Mobilním rozhlasem, na webu, na Facebooku i Instagramu nebo na LinkedIn síti města Mnichovo Hradiště.

Hodně sil a zdraví! #mnichovohradistepomaha