Níže uvedený návod je určen výhradně pro zaměstnavatele (např. nemocnice, HZS, Policie ČR, obecní policie, Armáda ČR, atd. – viz výčet profesí dle nařízení vlády) pokud nejste přímo zaměstnavatel spadající do uvedených odvětví, možnost umístění dětí do školských zařízení se na vás nevztahuje. Ponechte, prosíme, volnou kapacitu níže uvedených kontaktů pro zaměstnavatele těchto odvětví.

 

Rodiče dětí ve věku od 3 do 10 let, jejichž výčet profesí je uveden v nařízení vlády, resp. Nařízení hejtmanky Středočeského kraje, zadají požadavek přes svého zaměstnavatele, který zašle žádost o umístění dětí. Následné umístění dětí administruje Odbor školství Krajského úřadu Středočeského kraje (konkrétně Štěpánka Jiroušková, ; 702 147 703) ve spolupráci s určenými školami.

 

 1. Zaměstnavatel (např. nemocnice, HZS, Policie ČR, obecní policie, Armáda ČR, atd. – viz výčet profesí dle nařízení vlády) zašle požadavek na umístění dětí rodičů, kteří jsou jeho zaměstnanci. Žádost obsahuje tyto údaje:
 • jméno a věk dítěte,
 • bydliště, popř. místo výkonu práce rodičů,
 • telefonický (mobilní) kontakt na rodiče

Žádost se zasílá na e-mailovou adresu .

 

 1. Žádost o umístění je následně předána místně příslušné určené škole, která se spojí s rodiči dítěte a domluví se na konkrétních záležitostech (např. den nástupu do školy, možnosti provozu, apod.).

 

RODIČ ‣ ZAMĚSTNAVATEL ‣   ŠKOLA  RODIČ