Za posledních osm měsíců je denní přírůstek počtu pozitivních případů nákazy koronavirem Covid-19 nejnižší. S ohledem na situaci proto dochází od pondělí 10. května k dalšímu rozvolňování krizových opatření. Jaké změny nás čekají?

  • OBCHODY: Od pondělí otevírají všechny maloobchody. Ve vnitřních prostorách platí povinnost nosit respirátor.
  • SLUŽBY: Obnoven je provoz opraven bot, hodinářství, autobazarů, autosalonů, fotografických služeb, střelnic, solárií, zlatnictví, truhlářství či služeb péče o dítě do tří let věku. Dále otevírají cestovní kanceláře, zastavárny, kopírovací centra i opravny hudebních nástrojů. Umožněno je také konání výstav a veletrhů s povinnými dvoumetrovými rozestupy.
  • SPORT: Novinkou je možnost sportovní přípravy amatérských sportovců mladších 18 let ve venkovních prostorách bez využití prostor vnitřních. Podmínkou je 15 m² plochy sportoviště na jednoho sportujícího a nejvýše 30 přítomných osob.
  • ROUŠKY: Povinné jsou pouze při setkání dvou a více osob vzdálených od sebe méně než 2 metry, pokud se nejedná o členy jedné domácnosti. Ve vnitřních prostorách jsou nadále povinné respirátory.
  • SVATBY A POHŘBY: Svateb a pohřbů se může účastnit až 30 osob.

Souhrn všech od pondělí platných opatření najdete na webu Ministerstvo zdravotnictví České republiky: https://bit.ly/rozvolneni-pondeli-10-5-2021

Pevné zdraví a hodně sil vám všem!