Vážení Hradišťáci,

od pondělí 3. května dojde k uvolnění řady dosavadních opatření. Co se od pondělí mění?

Otevřou se provozovny služeb, jako jsou: kadeřnictví, manikúry, pedikúry, masáže, kosmetické služby, lázeňská léčebně rehabilitační péče nebo péče o zvířata. Lidé, kteří budou chtít služeb využít se musí prokázat buďto: potvrzením o dokončeném očkování, potvrzením o prodělání onemocnění Covid-19 v posledních 90 dnech nebo negativním výsledkem PCR či antigenního testu. Platné jsou i testy ze zaměstnání a škol. Jednorázově bude možnost udělat si samotest v provozovně před využitím služby.

Návrat žáků 2. stupně základních škol, nižšího stupně víceletých gymnázií, konzervatoří a všech dětí z mateřských škol ve Středočeském, Pardubickém, Libereckém, Karlovarském, Plzeňském, Královéhradeckém kraji a v Praze. Výuka bude probíhat rotačně s testováním žáků dvakrát týdně. Mateřské školy ve Středočeském kraji se pro děti otevřou bez povinných testů a roušek.

Od pondělí se budou moci testovat již jen jednou týdně žáci, kteří školu již pravidelně navštěvují. Spolu s nimi také zaměstnanci škol a školských zařízení.

Ve Středočeském kraji otevřou také muzea, galerie, výstavní prostory, hrady, zámky a obdobné historické nebo kulturní objekty. Podmínkou jsou individuální, nikoliv skupinové prohlídky, dostatečné rozestupy a dodržování opatření.

Nadále platí povinnost chránit dýchací cesty respirátorem FFP2 nebo KN95 na veřejně přístupných místech mimo domov, povinnost se vztahuje i na celé zastavěné území obce.