Stavba přestupního terminálu veřejné dopravy, která byla od jara realizována u železničního nádraží, je završena. Pravidelné autobusové linky sem začnou zajíždět už v neděli 15. prosince, o den později, v pondělí 16. prosince, proběhne slavnostní otevření terminálu, na které zástupci města Mnichovo Hradiště zvou širokou veřejnost.

Součástí programu, který v pondělí 16.12 začíná v 15 hodin, bude slavnostní otevření především za přítomnosti zástupců projekční kanceláře re:architekti studio, firmy Metrostav, která je zhotovitelem této investiční akce, Arrivy Střední Čechy a městského úřadu. Na místě bude možné rovněž porovnat původní a nový stav této části města prostřednictvím fotografií, k náhledu zde budou všechny soutěžní návrhy terminálu a bude možné diskutovat s odborníky, kteří se na stavbě podíleli, i sledovat dopravní ruch probíhající na terminálu. Připraveno je rovněž občerstvení.

Nový dopravní terminál čítá pět nástupišť kopírujících linii vlakového nádraží, jednu výstupní zastávku, nově vydlážděné plochy, prvky zeleně i mobiliář – zejména elektronické informační tabule informující o odjezdech jednotlivých spojů, lavičky či stání pro 43 jízdních kol. V rámci projektu doznala rekonstrukce sousední ulice – Dvořákova a v koordinaci došlo také na rekonstrukci ulice Jana Švermy – a v místě terminálu bylo vysazeno 14 stromů, které budou v horkých letních dnech ochlazovat dláždění. Podle informací ze Správy železniční dopravní cesty naváže v příštím roce na výstavbu dopravního terminálu také rekonstrukce nádražní budovy. Vzhledem k plánované revitalizaci přilehlého parku, k níž dojde v letech 2020 a 2021, tuto část města v blízké budoucnosti čeká ještě další zvelebení.

Realizace náročného projektu výstavby dopravního terminálu, umožní vymístit stojící autobusy Masarykova náměstí a otevírá tak cestu jeho revitalizaci. Revitalizované náměstí umožní zastavení autobusů na zastávkách podél krajské silnice II/610. Celková investice přesáhla cenu 30 milionů. 28 milionů korun pokryje z evropských fondů.