V tomto týdnu by měla být zahájena další fáze revitalizace Masarykova náměstí. Ta promění západní část centrálního prostranství včetně chodníku před Coopem, Farmářkou z Ráje či galanterií. Do plánování závěrečné etapy však zasahuje rekonstrukce budovy Klubu Mnichovo Hradiště, kvůli níž bude revitalizace náměstí definitivně hotova v roce 2023.

Rekonstrukce kulturního stánku města měla poté, co byly v loňském roce rekonstruovány vnitřní prostory a proběhlo odvlhčení budovy, pokračovat. Vzhledem k tomu, že se v prvním kole výběrového řízení nepodařilo vybrat zhotovitele, je však pokračování prací pozdrženo. Aktuálně probíhá druhé kolo výběrového řízení a předpokládá se opětovné zahájení stavby v létě a její dokončení o rok později.

Právě zahajovaná etapa revitalizace náměstí má být hotova letos v září, firma, která bude realizovat opravy Klubu, však bude potřebovat pro účely stavby rovněž prostor. Kolem Klubu tak bude vytyčen pás, jenž poslouží stavebníkům jako manipulační plocha a bude revitalizován až napřesrok. Stejně tak by mohlo být z aktuální etapy vyjmuto i okolí morového sloupu. Dnes je toto téma na programu rady města.

Hlavní část prací, jež na náměstí ještě zbývá dokončit, tak proběhne letos. Vedle sjednoceného dláždění se mohou místní těšit na třetí řadu jeřábů mezi Klubem a poštou a také na instalaci deset metrů dlouhého a 2,7 metru širokého vodního prvku, který by měl být v provozu od léta a vedle osvěžení nabízet pohled na stylizované ztvárnění koryta řeky Jizery a krajiny kolem Drábských světniček. Jeho dodavatele město vybere prostřednictvím soutěže.