• od 04.09. do 31.10. Josef Marek obrazy - podzimní výstava v městském muzeu!

Souborná výstava obrazů Josefa Marka - váženého učitele a malíře našeho kraje - k jeho 100. výročí narození!

kde: Muzeum města Mnichovo Hradiště
  • So 16.10. Venom 2: Carnage přichází

130 Kč (české titulky)

Další marvelovka je tady! Venom je mimozemšťan, který potřebuje hostitele a dává svému nositeli nové schopnosti. Žijí v symbióze, dokud Venom hostitele nezmění...

• Ne 17.10. Gump - pes, který naučil lidi žít

Film o světě viděném očima toulavého psa Gumpa a o tom, jak nás vidí zvířata.

• Út 19.10. ZRUŠENO! - Vítejte v Íránu! - cestopisná přednáška - ZRUŠENO!

Írán je složitý svět, který běžný krátkodobý turista těžko dokáže pochopit. J. Venglář tu pobýval měsíc na jaře 2019 a aspoň část svých postřehů se vám pokusí předat.

Prodej vstupenek pouze na místě, rezervace a předprodej nejsou možné.

• od 20.10. do 11.03. Konzultace architekta města MgA. Jana Světlíka s veřejností
    kde: velká zasedací místnost Městského úřadu
  • St 20.10. Quo vadis, Aida?

100 Kč (české titulky)

Strhující válečné drama z bývalé Jugoslávie r. 1995 v době masakru ve Srebrenici. Aida je tlumočnice OSN a nahlíží na tyto hrůzy nekompromisně, ale zároveň hluboce lidsky. Film bezprostředně nezobrazuje násilí, ale svou emoční silou předčí většinu válečných filmů.
    Na letošním filmovém festivalu v Karlových Varech se film v diváckém hlasování umístil na třetím místě, když „zaostal“ za prvními dvěma snímky (shodné umístění Zátopek a Jednotka intenzivního života) o pouhou setinu bodu (filmy hodnotili diváci jako ve škole, známkami od 1 do 5).

• Čt 21.10. Duna

150 Kč (české titulky)

Nové zpracování sci-fi románu F. Herberta. Pouštní planeta Arrakis je zdrojem vzácného koření, umožňujícího cestování časem. O její ovládnutí bojují dva mocné rody, Atreidové a Harkonnenové, kteří vítězí, a Paul Atreid se spolu s matkou musí ukrýt v nehostinné poušti mezi původními obyvateli.

• 22.10. Prvok, Šampón, Tečka a Karel

Film o čtyřech kamarádech, kteří se na prahu středního věku rozhodnou stejně jako v mládí dávat si provokativní úkoly a hlavně je plnit! Svléknou se na veřejnosti donaha nebo budou vždy říkat pravdu?

• So 23.10. Drakiáda ve Žďáru

V sobotu 23. října od 14:00 se v areálu za Žehrovkou ve Žďáru koná drakiáda!

zdarma

kde: Žďár u Mnichova Hradiště
  • So 23.10. Zvířátka a loupežníci

Výroční zprávy knihovny