Vysoký podíl středních a větších zaměstnavatelů, cenově dostupné stavební pozemky, velká likvidita a vstřícná radnice. Díky těmto pozitivům se Mnichovo Hradiště v roce 2014 stalo středočeským Městem pro byznys. Dlouhodobý podnikatelský potenciál města a jeho okolí však potvrzují i další umístění v anketě vyhlašované týdeníkem Ekonom či další ekonomické veličiny. Například jedna z nejnižších nezaměstnaností v regionu.

Mnichovo Hradiště má 8 300 obyvatel a je rovněž obcí s rozšířenou působností se správním obvodem čítajícím 74 sídel. Leží v těsné blízkosti rychlostní komunikace R10 spojující Liberec a Prahu. Do krajského města Libereckého kraje to je odsud 25 minut jízdy, na okraj hlavního města 35 minut. Jižním sousedem města je Mladá Boleslav, 14 kilometrů vzdálené centrum automobilového průmyslu. Charakter největších okolních podniků je především průmyslový. Městem prochází železniční trať 070 Praha – Mladá Boleslav – Turnov.

Velmi zajímavé možnosti nabízí město pro poskytovatele služeb. Město je počtem obyvatel druhým největším městem Mladoboleslavska a jeho poloha na okraji Českého ráje je zajímavá pro podnikatele z oblasti turismu.
Na svých toulkách po středním Pojizeří se v Hradišti zastavují lidé, kteří míří do rekreačních oblastí u Kněžmosta, na Drábské světničky nebo na Mužský, v sousedství místní části Hoškovice funguje Veřejné mezinárodní letiště Mnichovo Hradiště (LKMH). 

V sekci Veřejné zakázky město zveřejňuje nabídky zaměstnání a další výběrová řízení pořádaná městem.

Projekt Vyrábějme v Česku