• od 14.04. do 31.08. Výstava řemesel v městském muzeu - ‚‚Ten umí to, a ten zas tohle...‘‘

Interaktivní výstava s videoprojekcí ve 2. patře státního zámku!

Poznejte řemesla, řemeslníky a jejich výrobky, spjaté s historií města Mnichovo Hradiště!

Vstupenka na výstavu platná i pro všechny stálé muzejní expozice!

Vstupné 30 / 50 Kč

kde: Muzeum města Mnichovo Hradiště
  • od 29.06. do 05.05. Konzultace architekta města MgA. Jana Světlíka s veřejností
    kde: velká zasedací místnost Městského úřadu
  • St 29.06. Top Gun: Maverick

Pokračování známého filmu plného akčních scén a opět s T. Cruisem v hlavní roli! Po 36 letech přichází legenda, která má znovu učit americké bojové letce.

• Čt 30.06. Mimoni: Padouch přichází

Nejžlutější a nejúspěšnější animovaná filmová série se vrací do kin! Mimoni vždy toužili sloužit tomu největšímu padouchovi a teď se konečně dozvíte, odkud se vzal nejhorší padouch všech dob Gru!

• od 01.07. do 04.07. Seminář historického tance dětského souboru Marianne Neuvedeno
  • 01.07. Prezidentka

Fiktivní první česká prezidentka si chce oddechnout od práce a médií a v dokonalém převleku začíná žít po nocích jako každá obyčejná žena.

Laskavý film, který pohladí i pobaví.

• So 02.07. Mimoni: Padouch přichází

• Ne 03.07. Pohádková dopoledne „Za pověstmi Českého ráje a Pojizeří“ Neuvedeno
  • Ne 03.07. Sokolník a jeho dravci Neuvedeno
  • 08.07. Thor: Láska jako hrom

Zabiják Gorr chce zničit všechny bohy a Thor se svým kladivem a stejně mocnou přítelkyní tomu zkusí zabránit.

Fit-park u dopravního hřiště

V Mnichově Hradišti najdete dvě tělocvičny pod širým nebem, takzvané fitparky. Jedna je veřejnosti k dispozici za ZŠ Studentská, druhou naleznete v areálu dopravního hřiště a fitness prvky je vybaven v menší míře rovněž dětské hřiště u MŠ Veselá. Fitpark u dopravního hřiště vznikl v roce 2018 a jde o realizaci vítězného projektu vzešlého ze soutěže Lepší Hradiště.

Návrh posilovny pod širým nebem vzešel od manželů Havlíkových a ze strany veřejnosti se dočkal největší podpory - obstál v konkurenci čtyř desítek návrhů, o nichž se právě prostřednictvím aplikace Lepší místo rozhodovalo. Na realizaci sportoviště přispěla společnost Kofola, která se s městem o náklady podělila. Posilovna byla zpřístupněna 5. září 2018.

Zájemci mohou ve venkovní posilovně vyzkoušet stroj kombinující tzv. twist, brusle a surf, dále klasický orbitrek či stroj na simulaci veslování. Na své si přijdou i vyznavači posilování neboli workoutu. Součástí areálu je i menší workoutový prvek s hrazdami a gymnastickými kruhy, dále kombinované zdvihací a bench zařízení nebo šikmá lavice. Prvky jsou určeny pro mládež a dospělé s výškou minimálně 140 cm a jsou zaměřeny na posílení široké škály svalstva či zlepšení koordinace těla a rovnováhy. Dodavatelem cvičebních prvků byla firma JOSLA Fitpark s.r.o.

V roce 2019 byly do fitparku přidány lavičky a odpadkový koš.