Strážníci Městské policie Mnichovo Hradiště se v rámci plnění úkolů obecní policie starají v ulicích města o odchyty toulavých zvířat. Jedná se především o toulavé psy, ale není výjimkou odchyt želv, papoušků nebo poraněných dravých ptáků.

Aby strážníci mohli tuto činnost vykonávat, musejí projít nejprve speciálním kurzem na Veterinární a farmaceutické univerzitě v Brně, kde se naučí veškeré potřebné dovednosti a znalosti. Strážníci zde studují anatomii zvířat, základní právní a veterinární předpisy pro manipulaci s odchycenými jedinci, naučí se používat techniku a prostředky pro samotný odchyt a stranou nezůstane ani téma následné péče o odchycené jedince.

Zvířata, která strážníci v katastru města odchytí, jsou nejprve umístěna na služebně městské policie. Odtud jsou, pokud se o ně nepřihlásí jejich majitel, převezena do záchytných kotců na katastru města a po několika dnech do útulků či jiných zařízení, kde je zvířatům poskytnuta odborná péče. Městská policie v současné době spolupracuje s útulkem v Lysé nad Labem.

V případě, nálezu kočky, nikdy nevozte kočky nikam daleko z oblasti, kde jste ji nalezli. Jedině tak dáváte šanci kočce najít znovu svého majitele.

 

Pro bližší informace o odchytech volejte tel. 602 473 156.   

Útulek pro psy a kočky
Hrabanov čp. 535
289 22 Lysé Nad Labem

 

Mobil: +420 723 342 174

Mobil: +420 605 316 755 - volat při ztrátě !!!

E-mail: pejscilysa@email.cz

Web: www.pejscilysa.cz


Provozní doba:

Pondělí - Čtvrtek 8:00-14:00

Pátek 8:00-12:00

Sobota (první v měsíci) 9:00-11:00

Neděle zavřeno