U Přestavlckého rybníku řádil vandal. Poničil odpočinkové místo, stromky i kůly vysázené na náklady Klub českých turistů - Mnichovo Hradiště, dřevěnou lavičku úmyslně vhodil do rybníku včetně kůlů a stromů.

Pachatel trestné činnosti poškození cizí věci se může přihlásit sám a způsobenou škodu nahradit. V opačném případě bude věc i s dokumentací předána Policii České republiky. Český Rybářský Svaz má totiž v místě rybníku fotopasti, město bude tyto záznamy vyhodnocovat.

Prosíme všechny občany, pokud jste spatřili podezřelé osoby v místě trestného činu, kontaktujte nás. Jsme vám k dispozici, a to samozřejmě kdykoliv, jestliže jste přítomni nebo se stanete obětí trestné činnosti, na čísle 602 473 156.

Vaši pomoc vítáme, ba co více, spolupráce a všímavost občanů je žádoucí a velmi nám pomáhá, děkujeme za ní.

Je až s podivem, kolik ničivého úsilí někdo vyvinul, a ptát se otázku proč je snad úplně zbytečné. Kéž by tolik vynaloženého úsilí pro demolici a zničení stromků bylo vynaloženo k tvorbě něčeho užitečného. Bohužel, opak se stal realitou. Je nám líto, že mimořádná práce místního Klubu českých turistů utrpěla takovou újmu. Práce KČT pro Mnichovo Hradiště si moc vážíme.

Takovéto hloupé jednání naprosto odsuzujeme. Frajeřina je ukázat sílu tím, že něco postavím, o něco pečuji, na něčem se podílím. Tohle ale není ukázka síly, toto je ukázka slaboty.