Masarykovo náměstí prochází již druhým rokem postupnou proměnou. Mění se povrchy, mobiliář, zeleň a nyní také parkovací režim.

Na všech zrevitalizovaných plochách náměstí je od 14. října parkování zpoplatněno. Nově se jedná se o prostory před základní školou a poštou. První půlhodina stání je zdarma, 1,5 hodiny přijde na desetikorunu, každá další hodina potom na 20 Kč. Náměstí je ve zpoplatněném režimu od pondělí do pátku v čase 8 až 17 hodin a v sobotu od 8 do 12 hodin.

Zaplatit parkované je možné v jednom ze tří nově umístěných parkovacích automatů, a to mincemi či platební kartou, a také prostřednictvím mobilní aplikace. Městská policie začne dodržování nových pravidel v těchto dnech aktivně kontrolovat a vymáhat.

K dlouhodobějšímu parkování jsou určeny méně frekventované plochy, např. parkoviště u "Družby" na křižovatce Turnovské a Lidické ulice. Bezplatné parkování na náměstí zůstává pouze v části navazující na Palackého ulici a v ulici Víta Nejedlého.