V poslední době reflektovala Městská policie Mnichovo Hradiště opakující se hlášení: dva němečtí ovčáci ohrožovali občany v lokalitě kolem Státního zámku Mnichovo Hradiště. Hlášení byla z ulic Hluboká, Na Dvorcích, z areálu zámku i V Lípách. V pondělí 18. července bohužel došlo utečivšími psy k hlubokému poranění dvou žen. Rychlá záchranná služba oběma zraněným ženám poskytla potřebné ošetření a sanita je převezla na oddělení chirurgie k dalšímu ošetření do mladoboleslavské Klaudiánovy nemocnice.

Ve středu 20. července byl jeden ze psů, kteří zaútočili v zámeckém parku po dohodě s majitelem převezen strážníky městské policie do útulku. Druhá vlčice byla neagresivní matka vlčáka, která jednala agresivně pouze v přítomnosti odvezeného ovčáka. Situaci vyhodnotil zkušený kynolog, profesionál, jehož odbornosti si cení v celém regionu, ve spolupráci s veterinářem.

Celý případ týkající se majitelů psů je však nadále řešen s Policií České republiky.