LETÁK V ČESKÉM JAZYCE STÁHNETE ZDE / листівку чеською мовою можна знайти тут

LETÁK V UKRAJINSKÉM JAZYCE STÁHNETE ZDE / листівку українською мовою можна знайти тут

FORMULÁŘ PRO PŘIHLÁŠENÍ DĚTÍ DO DĚTSKÝCH SKUPIN

Pro ukrajinské uprchlíky přicházející na Mnichovohradišťsko připravilo město Mnichovo Hradiště základní přehled, který by jim měl usnadnit orientaci po příjezdu do ČR. Dostupný je jak v českém, tak ukrajinském jazyce. V textu jsou popsané povinnosti uprchlíků, odpovědi na nejčastěji kladené otázky nebo důležité kontakty a odkazy.

V dokumentu se Ukrajinci dočtou mimo jiné o velice často skloňované otázce školství a vzdělávání ukrajinských dětí. Rodiče, kteří chtějí své děti přihlásit do dětských skupin a následně k povinné školní docházce, prosíme o vyplnění formuláře. Po zpracování formuláře bude zájemce městský úřad kontaktovat a domluví se s ním na dalším postupu.