V souvislosti s rekonstrukcí Masarykova náměstí, dojde nejen ke změně organizace parkování, ale také způsobu placení parkovného. V nejbližších dnech se na náměstí objeví nový automat s širšími možnostmi plateb. Od příštího roku přibydou 2-3 další. Zároveň mohou již nyní řidiči využít k platbě i mobilní aplikaci - více informací o této platbě viz samostatný článek. Cena parkovného se měnit nebude a počet parkovacích míst na náměstí se sníží jen o jednotky.

Nový parkovací automat, který umožní nejen platbu mincemi, ale také bezkontaktní platební kartou, se objeví v jižní části náměstí (před restaurací U Karlových Varů). Rekonstrukce této části náměstí by měla být ukončena během listopadu. Parkovací automat umožní také zadání registrační značky vozidla – nebude tak již nutné vystavit parkovací lístek za čelní sklo auta. Městští policisté budou provádět kontrolu parkovného pouze na základě vyplněné registrační značky. Dále bude možné využít k platbě webovou nebo mobilní aplikaci MPLA – aplikace také umožní prodloužení již zaplaceného parkovného, ať již bude provedeno z nového automatu nebo aplikace. Aplikaci navíc bude možné od jejího spuštění využít pro platbu na všech placených parkovištích (celé Masarykovo náměstí, parkoviště u Družby). Pokud se Vám protáhne jednání nebo si budete chtít déle posedět v kavárně či restauraci, postačí pár kliků k prodloužení parkovného.

Revitalizace náměstí bude pokračovat další etapou v letech 2021-2022 a postupně zde budou instalovány další nové parkovací automaty. Informace o placeném parkování najdete v nové sekci na webu města: parking.mnhradiste.cz.