Na tomto místě musíme dementovat zprávy, že Město Mnichovo Hradiště dalo lékaři výpověď. Není to pravdou! Skutečnost je taková, že společnost Mediclinik s.r.o. zaslala na město žádost o ukončení pronájmu a ordinace MUDr. Skaličana v Mnichově Hradišti končí k 31.1.2020. K tomuto dále chceme uvést, že odbor sociálních věcí a zdravotnictví nebyl do současné době o ukončení ordinace ze strany Mediclinik s.r.o. nijak oficiálně informován.

Město nemůže lekářům cokoli nařizovat, jakkoliv je úkolovat. Město poskytuje pouze prostory pro provoz lékařských služeb. Rovněž tak město nemůže nijak ovlivnit předávání zdravotních dokumentací. Tyto budou dle sdělení Mediclinik s.r.o. odvezeny do Brna a následně zasílány lékařům, kde bude občan nově registrován. Není tedy pravdou, že by zdravotní dokumentace byla předána na Krajský úřad.

Město nemůže stávajícím lékařům nařizovat příjem nových pacientů!

Na možnost přeregistrace k jinému praktickému lékaři se prosím informujte u své zdravotní pojišťovny. Je povinností Vaší zdravotní pojišťovny zajistit odpovídající a hlavně dostupnou zdravotní péči!

Město Mnichovo Hradiště v nejbližších dnech nabídne ordinaci k pronájmu, není však jisté zda se nějaký lékař přihlásí.

K celé věci ještě dodáváme, že město již komunikuje s mladým lékařem, který má zájem v našem městě provozovat praxi. V případě, že nebudou nějaké změny, je možné, že by nastoupil v polovině letošního roku. Město Mnichovo Hradiště má eminentní zájem na spolupráci se všemi lékaři a uděláme maximum pro spokojenost našich občanů ....