Dnes ve 14 hodin se otevírají po celé ČR volební místnosti a Češi volí kandidáty do zastupitelstev měst a obcí.

Do Zastupitelstva města Mnichovo Hradiště volíte 23 zastupitelů ze dvou podaných kandidátek. Cestou do volební místnosti si nezapomeňte platný občanský průkaz nebo cestovní pas pro ověření totožnosti. Hlasovací lístky si můžete přinést z domova, budou však k dispozici i ve všech volebních místnostech. Následně máte tři možnosti, jak volit:

• Můžete dát všechny své hlasy jedné straně jedním velkým křížkem.
  • Svých 23 hlasů můžete rozdělit napříč stranami. Udělit tak můžete maximálně 23 malých křížků, tedy tolik, kolik se volí členů zastupitelstva.
  • Poslední možností je kombinace předchozích dvou variant. Můžete udělit své preferenční hlasy kandidátkám nebo kandidátům na jedné kandidátce a druhé kandidátce udělit velký křížek.
  • Můžete se například rozhodnout, že dáte 5 malých křížků kandidátce A a jeden velký křížek, tedy zbylých 18 hlasů, velkým křížkem straně B.

První den voleb – v pátek 23. září 2022 probíhá hlasování od 14 hodin do 22 hodin.

Druhý den voleb – v sobotu 24. září 2022 se hlasuje od 8 do 14 hodin.

Sčítání hlasů proběhne v sobotu 24. září ihned po uzavření volebních místností. Aktuální průběh sčítání můžete sledovat na www.volby.cz.