Osmého května zavlají na úředních budovách vlajky ČR. Připomeneme si jeden z nejvýznamnějších státních svátků, Den vítězství. Vlát však vlajky mohou i na rodinných či bytových domech. Oslavte s námi ukončení jedné z nejhorších válek v novodobé historii vyvěšením vlajky. Pokud ještě vlajku nemáte, můžete si ji vyzvednout na úřadě. Žerďové tyče a držáky jsou k dostání v místním železářství.

Pro mnohé z nás je státní svátek především dnem pracovního volna, který můžeme strávit se svými blízkými, věnovat se péči o domácnost nebo vyrazit do přírody. Prvotním smyslem státních svátků je ale upomínat na významné momenty české i evropské historie, které ovlivnily směřování našich zemí, a v důsledku měly dopad i na naše životy. „Skrze významné a často hrdinské činy našich předků si připomínáme hodnoty, na kterých stojí naše společnost,“ shrnuje to starosta Ondřej Lochman.

Státní vlajka je jedním ze symbolů české státnosti a také připomínkou významných dnů. Na budovách úřadů je vyvěšení vlajky na státní svátky povinné. Od října loňského roku se začaly vlajky objevovat ve větší míře i na dalších hradišťských domech. „Může za to kampaň Vlajka pro Masaryka, kterou jsme se inspirovali v Turnově. Vlajky na domech hradišťáků nás utvrdili v tom, že pro mnoho z nás nejsou slova jako republika, demokracie, svoboda jen prázdnými pojmy, ale společně sdílenými hodnotami,“ upozorňuje Ondřej Lochman na akci, která sklidila slušný ohlas, a dodává „Letos bychom rádi vytvořili kampaň celoroční pod názvem Vlajka pro republiku.“

K dispozici je občanům dalších 100 kusů vlajek. Vlajky si můžete vyzvednout na podatelně městského úřadu od úterý 18. dubna a to během otevíracích hodin úřadu. Vlajky se vydávají zdarma nebo za dobrovolný příspěvek. Pořizovací náklady jedné vlajky jsou 210 Kč. Pokud na domech nemáte držáky na vlajky, opatřete si je včas. Několik kusů by mělo být k dispozici např. v 3 PRO ŽELEZÁŘSTVÍ v Palackého ulici, další je možné dodat na objednání. K prodeji jsou zde i žerďové tyče na prapory.