V pondělí 8. května si připomeneme 78. výročí ukončení 2. světové války. Vzpomínkový akt zahájíme hymnou, která v pravé poledne rozezní městský rozhlas. Ve 13 hodin se společně setkáme u busty Tomáše Garrigue Masaryka ve Veselé, od 14 hodin proběhne pietní akt v Tyršových sadech (v parku u nádraží) v Mnichově Hradišti a v 18 hodin rozzáříme radnici v barvách republiky.

S oslavami konce druhé světové války je v u nás spojená ještě jedna významná událost – Vlajka pro republiku. Abychom si připomněli národní hrdost a odvahu všech, kteří pro naši svobodu bojovali, vyvěšujeme vlajky po celém Mnichově Hradišti a jeho místních částech. Letos již sedmý rok po sobě a vyzvednout si tu svou můžete i vy až do pátku 5. května na podatelně Městského úřadu, a to buďto zdarma nebo za symbolický příspěvek. Vyvěste české vlajky z oken, balkónů anebo na žerdě, připojte se! Děkujeme.

#Vlajkaprorepubliku #MnichovoHradiste #mnhradiste #mestomh #DenVitezstvi