V ulicích Mnichova Hradiště zavlály v pátek, v den 98. výročí vyhlášení Československé republiky, desítky státních vlajek. Letos vlajku vyvěsilo dvanáct městských institucí, k nim se však připojilo také jednatřicet soukromých osob, které se zapojily do akce Vlajka pro Masaryka. Jeden z našich nejdůležitějších státních svátků tak v Hradišti chytil takříkajíc další dech.

"Jsem rád, že i občané mají o oslavy svátku zájem. S kampaní budeme pokračovat, jak 8. května na Den vítězství, tak opět za rok, v den 99. výročí vzniku samostatného svátku Čechů a Slováků. Přál bych si, abychom příští rok už vlající vlajky ve městě opravu viděli na každém rohu," komentuje první ročník hradišťské Vlajky pro Masaryka starosta Ondřej Lochman.

28. říjen se však samozřejmě neslavil pouze vyvěšováním vlajek. Tradičního setkání u pomníku obětem 1. a 2. světové války a komunismu v parku u nádraží se zúčastnilo šest desítek Hradišťáků, mezi nimi především skauti, baráčníci a zástupci vedení města, ale také veřejnost. Ti všichni si vyslechli státní hymnu a položili k pomníku květiny a věnce.

Oslavě státního svátku a zejména Vlajce pro Masaryka (jež se do Hradiště rozšířila z Turnova) se věnovala také České televize. Reportáž se objevila 28. října v Událostech (www.ceskatelevize.cz/porady/1097181328-udalosti/216411000101028, čas 15:25)

Vlajka

28. ijen