Období vánočních svátků omezí provoz regionálních linek na Mladoboleslavsku, například dopravce Arriva Střední Čechy tím reagujeme na dny prázdnin a obecně menšího zájmu o veřejnou dopravu v období volna a dovolených.

Ještě v pondělí 21. a v úterý 22. prosince jedou autobusy tohoto dopravce jako ve standardní pracovní den se všemi spoji. Ve středu 23. prosince dojde k mírnému omezení, jsou prázdniny a tak nepojedou školní spoje se značkou [44] ve svém záhlaví. Arriva ale vychází vstříc cestujícím do Prahy a zvýšeným nárokům na spojení do hlavního města a i přesto, že jsou na tento den vyhlášeny prázdniny, vybrané spoje z Mladé Boleslavi do Prahy a opačně pojedou.

Na Štědrý den pojedou jen sváteční spoje s křížkem, stejně tak i 25. prosince. V sobotu 26. prosince jedou pouze spoje sváteční. Nedělní a sváteční spoje jako v kteroukoliv jinou neděli jedou 27. prosince.

Od pondělí 28. do středy 30. prosince je provoz spojů u Arrivy Střední Čechy organizován jako o prázdninách a celozávodní dovolené v automobilce Škoda. Některé linky, které obvykle nejezdí do Mladé Boleslavi a je o ně malý zájem, nejsou v provozu také. Na Silvestra 31. prosince je provoz autobusů omezen ještě o něco více, v provozu jsou jen hlavní směry na Mladou Boleslav a větší města a obce.

V pátek 1. ledna pojedou pouze spoje sváteční s křížkem ve svém záhlaví. V sobotu 2. ledna jsou v provozu všechny obvyklé sobotní spoje, v neděli 3. ledna všechny nedělní a sváteční, pojedou už také spoje na noční pracovní směny. Od pondělí 4. ledna jedou autobusy opět bez jakéhokoliv omezení.

Dopravce doporučuje používat v období vánočních svátků vyhledavač spojení www.idos.cz.

Omezen nebude jen provoz některých spojů, ale také informačního střediska na autobusovém nádraží v Mladé Boleslavi. Do 23. prosince je otevřeno dle standardní provozní doby, v období od 28. prosince do 3. ledna bude uzavřeno a znovu bude v provozu v pondělí 4. ledna 2016.