V posledních záříjových dnech, mezi 28. zářím a 1. říjnem, se naše skupina jedenácti dětí a tří dospělých z Tenisového klubu Mnichovo Hradiště vydala na vzrušující výlet do partnerského města Erzhausen v Německu.

Na cestu jsme vyrazili ve čtvrtek 28. září dopoledne s VIP Line, dopravcem, který nás bezpečně a pohodlně přepravil na místo. Za volantem seděl příjemný řidič, který nás po cca osmi hodinách dopravil na místo. Po příjezdu do Erzhausenu, kolem 18. hodiny, jsme byli vřele přijati v místním tenisovém klubu TCE, kde se nachází klubovna a veškeré zázemí. Poté následovalo představení hostitelských rodin, které nám poskytly ubytování. Večer se nesl v duchu společenského setkání, kdy jsme byli pozváni na večeři do místní restaurace TCE-MatchPoint.

Druhý den našeho výletu jsme začali návštěvou Hessisches Landesmuseum v Darmstadtu. Muzeum nám nabídlo hluboký vhled do místní kultury a historie. Nezanedbatelnou část muzea tvoří velká expozice zvířat, která nás všechny nadchla. Poté jsme se přesunuli do obchodního centra LOOP5, kde jsme měli možnost nakoupit si a vychutnat oběd.

Odpoledne bylo vyhrazeno pro tenis. Setkání v Ivor‘s TCE Tennis Campu nám nabídlo možnost vyzkoušet si společný tenisový trénink. Nešlo však jen o základní cvičení, ale o zábavný trénink s mnoha hrami a aktivitami. Večer jsme strávili v restauraci SEDAT – The Sports Restaurant, kde jsme měli možnost ochutnat velký výběr řízků v netradičním provedení, například řízek s houbovou omáčkou nebo cibulí. Po večeři jsme se vydali na místní pouť a užili si spoustu zábavy.

Sobota se nesla ve znamení sportovní soutěže. Ráno jsme se setkali ve střeleckém klubu SVW Erzhausen, kde jsme si vyzkoušeli střelbu z luku, foukaček a vzduchovky. Po obědě jsme pokračovali tenisovým turnajem smíšených dvojic. Páry byly tvořeny tak, aby každý měl jednoho člena z Německa a druhého z České republiky. Turnaj probíhal na osm kol po dvaceti minutách a užili jsme si při něm spoustu legrace.

Po napínavém dni jsme se sešli na společné večeři v klubové restauraci TCE MatchPoint, kde nás čekal balkánský raut.
Večer v místním klubu byl umocněn nově instalovaným osvětlením kurtů, které v kombinaci s reprodukovanou hudbou vytvořilo skvělou atmosféru. Hrálo se tak až do večerních hodin. Bylo to opravdu skvělé zakončení našeho pobytu v Erzhausenu.

Neděle byla dnem odjezdu. Rozloučili jsme se s našimi novými přáteli a těšíme se na další setkání. Cesta zpět proběhla hladce díky našemu profesionálnímu řidiči a všichni jsme se bezpečně vrátili domů plni nových zážitků a zkušeností.

Tato návštěva nejen posílila vazby s naším partnerským městem, ale také nám nabídla příležitost zdokonalit se v tenisu a navázat nová přátelství. Těšíme se na další podobné akce, které nám umožní rozvíjet naše dovednosti a poznávat nové kultury.

Na závěr bychom chtěli vyjádřit své upřímné poděkování německé straně za perfektní organizaci celého výletu. Vše bylo do detailu promyšlené a bezchybně připravené, což nám umožnilo plně se soustředit na naše sportovní aktivity a užít si pobyt v Erzhausenu na maximum. Velké poděkování patří také hostitelským rodinám, které nás přijaly do svých domovů a poskytly nám vše potřebné pro příjemný pobyt. A v neposlední řadě děkujeme také městu Mnichovo Hradiště, které naši návštěvu Erzhausenu podpořilo finančně.

Autor: Pavel Hron, TK Mnichovo Hradiště