V předvečer 17. listopadu 2020 vyhlásilo město Mnichovo Hradiště veřejnou sbírku s cílem vybrat finance na pořízení lavičky Václava Havla. Uplynuly přesně dva roky a my máme důvod k radosti - v předvečer letošního 17. listopadu bude tato originální připomínka Václava Havla a ideálů, které symbolizuje, na svém místě. Vedení města nyní zve veřejnost k účasti na pietním shromáždění k uctění památky 17. listopadu, a to jak Dne boje za svobodu a demokracii, tak Mezinárodního dne studentstva. Setkání bude zahájeno v 17 hodin u pomníku Obětem bojů za svobodu v parku u nádraží, následně se účastníci přesunou k lavičce Václava Havla umístěné v části parku před budovou městského kina.

Mnichovo Hradiště rozšíří řady českých i zahraničních měst, která se instalací Lavičky Václava Havla otevřeně přihlásila k odkazu prvního polistopadového prezidenta naší země. Mnichovohradišťská lavička je o to cennější, že o jejím pořízení nerozhodlo vedení města, ale několik desítek dárců ve veřejné sbírce. Toto umělecké dílo tak pro nás všechny jistě bude nejen trvalou připomínkou inspirativní osobnosti, jakou Václav Havel byl, ale v přeneseném významu také důkazem toho, že každý z nás je tvůrcem světa kolem nás.

Účast na akci přislíbili místní baráčníci, sokolové, skauti, dobrovolní hasiči a vedení města.