Výsledky výzvy v Mnichově Hradišti byly skvělé. A i když jsme se v celostátní soutěži na stupně vítězů neprobojovali, ocenění by si zasloužily všechny třídy a školy, které se do výzvy zapojily. Jednotlivé školy si zorganizovaly své stupně vítězů a odměnily vítězné kolektivy.  Za město jsme se rozhodli přidělit tři speciální ceny, každou v hodnotě 1 500 Kč:

• Třídě kvarta z gymnázia za nejlepší „docházku“. Kvarta dosáhla nejvyššího bodového zisku 99,55 bodů ze 100.
  • Pedagogickému kolektivu MŠ Mírová za nasazení a komplexní přístup pedagogů při organizaci doprovodných aktivit.
  • Třídám sekunda, tercie a oktáva z gymnázia za kreativitu studentů.

Nejúspěšnější třídy ve městě podle docházky

POŘADÍ

TŘÍDA

POČET BODŮ ZA DOCHÁZKU

kvarta

9. C

1. A

8. B

ZŠ Švermova

VIII. třída-8. ročník

MŠ Mírová

Sluníčko

3. A

ZŠ Švermova

IX. Třída-9. ročník

6. B

7. B

V mateřince se činily paní učitelky

V první desítce tříd s nejlepší docházkou se objevila i jedna školková třída, konkrétně Sluníčko z MŠ Mírová. Obdivuhodná byla ale především aktivita učitelek z „Mírovky“. Pro děti si připravily širokou paletu aktivit od povídání s policistou na téma "Bezpečně ve městě i v MŠ", přes hry s dopravní tématikou, výuku na dopravním hřišti, až po procházky městem s dopravní osvětou. Vše bylo perfektně zdokumentováno. Sladké odměny snad dodají pedagogickému sboru energii do další práce.

Na „jedničce“ zapojili výzvu do výuky

Umístění ZŠ Sokolovská (neboli 1. ZŠ) v první desítce nejúspěšnějších tříd o fous uniklo (2. B byla jedenáctá). Ocenění si určitě ale zaslouží. Pedagogický sbor výzvu často zakomponoval přímo do výuky, všechny děti dostaly pěší deníky a vedly si do nich záznamy. Především prvostupňoví žáčci se pak v hodinách věnovali tématům dopravní výuky a využili pracovní listy na téma „Moje město – můj domov“.

Ve Studentské zabojovali mladší i starší školáci

Hned čtyři třídy z druhého stupně ZŠ Studentská (2. ZŠ) se umístily v první desítce nejpravidelnějších chodců. Zahanbit se ale nenechaly ani mladší děti a jejich paní učitelky, řada z nich si vedla vlastní pěší deníky, učily se dopravní značky nebo plánovaly svou cestu do školy. Ve Veselé se i nejmladší děti zapojili do monitoringu dopravy před školou.

Nejmenší Švermovka se nenechala zahanbit

ZŠ Švermova (3. ZŠ) je nejmenší hradišťskou školou s devíti třídami. Přesto se hned dvě její třídy probojovaly do první desítky tříd s nejpravidelnější docházkou a další třídě „desítka“ unikla jen o chlup. Škola pro ně připravila moc hezkou odměnu, tři nejúspěšnější třídy se vypraví do libereckého centra iQLANDIA.

Gymnazisti se do toho obuli

Kromě několika skvělých výsledků v docházce se gymnazisti předvedli i kreativitou doprovodných aktivit. Žáci sekundy provedli na náměstí anketu o dopravě a její výsledky předali městu, dále sepsali a rozvěsili po škole básničku „Pěšky do školy". Žáci tercie pro svou třídu a sekundu zorganizovali tříhodinový kurz první pomoci zaměřený na dopravní nehody a zdokumentovali ho. Studenti oktávy zorganizovali pochod městem s transparenty a vytvořili z akce video.