Na sdílená kola, která zkracují vzdálenosti a umožňují rychlý a pohodlný přesun po městě, si vloni zvykly stovky Hradišťáků. Letos se modro-bílá jízdní kola společnosti Nextbike do Mnichova Hradiště po zimní přestávce vracejí. 2. ročník přinese nová kola, novou stanici a také novou "flex zónu".

Provoz sdílených kol začíná v úterý 15. března. K dispozici bude tentokrát díky městu a Nadačnímu fondu ŠKODA AUTO 30 jízdních kol (v loňském roce to bylo 25), a díky spolupráci s místními firmami přibyde dalších 13 kol a nová stanice u areálu HBPO - vedle Kofoly se letos zapojí i tato místní společnost. Změny se dotknou také stanice na Masarykově náměstí, kde je v rámci celého města největší frekvence výpůjček. V centru města vznikne tzv. flex zóna, která umožňuje vyzvedávat si a vracet kola do jakéhokoliv stojanu na náměstí. Jde vlastně o rozšíření stanice na celou plochu náměstí.

Pokud jste sdílená kola dosud nevyužívali a máte o ně zájem, navštivte webové stránky www.nextbikeczech.com/mesto/mnichovo-hradiste, kde se dozvíte, jak se registrovat a odpovědi na otázky týkající se fungování sdílených kol. Také v letošním roce platí, že uživatelé mají prvních 15 minut jízdy zdarma a že mnichovohradišťský systém sdílených kol je propojený s Mladou Boleslaví - na kole tak nemusíte cestovat pouze po Hradišti, ale můžete se vypravit i k sousedům.

Loňský pilotní projekt ze 70 % finančně podpořil Nadační fond ŠKODA AUTO, který s městem spolupracuje i na tomto ročníku. Tentokrát pokrývá polovinu nákladů, druhou polovinu platí město. Svá kola a stanice si zafinancuje rovněž HBPO a Kofola. Sdílená kola budou letos k dispozici do 14. prosince, tedy o měsíc déle než v roce 2021.