Na podzim se dočkalo tolik potřebné péče okolí kostela sv. Jakuba. Město zaměřilo svou pozornost zejména na zeď, která kostelní návrší lemuje, a na přístup ke kostelu. Uvolněné kamenné bloky nebo cihly zatím neohrožovaly chodce či řidiče automobilů, přesto nebyl stav zdi v sousedství frekventované komunikace ničím, co by oku lahodilo. Kamenná zeď tak byla přeskládána, uvolněné bloky odkopány, vytvořena drenáž, opravená zeď omítnuta a odvodněna. Přeskládány a vyspárovány byly také stupně stoupající ke kostelu, zábradlí po pravé straně bylo nově ukotveno.

Přestože dílčí práce ještě probíhají – je třeba zapracovat připomínky Národního památkového ústavu – pomalu se už chýlí ke konci. Dokončeny budou patrně s příchodem jarního počasí. V jednání je nyní ještě podoba zábradlí. To se rozhodně dočká obnovy na straně přiléhající k uličce Na Stupních, zda vznikne i na druhé straně a bude tak kopírovat zeď, je ještě otázkou.Při realizaci se také objevili nedostatky na vápené omítce, opadané části bude v rámci reklamace na jaře opravovat dodavatelská firma.

Investice měla stát podle projektu 863 tisíc korun včetně DPH, kvůli úpravám však ještě finální částka známá není. Zhruba polovinu pokryje dotace z ministerstva kultury. Na opravy hrazené městem by mělo navázat ještě vybudování chodníku vedoucího až do kostela, které zaplatí Římskokatolická farnost Mnichovo Hradiště. Právě té totiž větší část kostelního návrší patří. Farář Pavel Mach se kvůli snoubencům, kteří spojili své životy v kostele teprve nedávno, rozhodl zahájit rekonstrukci až v příštím roce na jaře.