Potom, co extrémní horka a sucha léta roku 2015 přivedla na břehy Jizery desítky plavců toužících po osvěžení, začal se rodit plán, jak okolí řeky zvelebit a upravit právě pro koupáníchtivé Hradišťáky. První změny na sebe nenechaly dlouho čekat.

Letos v březnu se zástupci města setkali s občany a finální podobu pláže u Jizery s nimi konzultovali. Výsledkem byla shoda, že pláž u Jizery by měla mít i nadále co nejblíž k přírodě, protože právě klid a příroda plavce do těchto míst lákají. Ještě na jaře byla tedy část pláže vysypána novým pískem, byly upraveny vstupy do vody a stranou vytvořen nový vstup do vody také pro psy. Pláž pro pejskaře byla od té hlavní oddělena cestou z panelů, která umožňuje dojet až k vodě hasičům.

V létě práce pokračovaly. Zapojil se do nich tým budoucích architektů z Ateliéru MáMa Fakulty architektury ČVUT, který v červenci dával dohromady dřevěné schody, plata a další prvky mobiliáře. Práci na těchto instalacích dokončovala ještě skupina zahraničních studentů, kteří do Mnichova Hradiště za prací i poznáváním vyrazili koncem července ve spolupráci s neziskovou organizací INEX-SDA.